Thomas Thurnbichler

i

Autor: Cyfra Sport Thomas Thurnbichler

Fenomenalny start

Thomas Thurnbichler zmiażdżył Stefana Horngachera pierwszym startem. Totalna deklasacja, liczby są bezwzględne

2022-11-05 18:42

Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2022/23 zainaugurowany! Pierwszy konkurs w Wiśle dla Polaków był wręcz fenomenalny. Zwłaszcza dla Dawida Kubackiego, który w sobotnie popołudnie nie miał sobie równych i wygrał rywalizację. Thomas Thurnbichler, który od tego sezonu prowadzi biało-czerwonych, już po pierwszych zawodach zapisał się w historii. Bo zdobycze punktowe Polaków są rewelacyjne.

Pierwsze konkursy Pucharu Świata w Wiśle to dla reprezentacji Polski nowe otwarcie. Po fatalnym wręcz ubiegłym roku wielu kibiców mogło się zastanawiać, czy już po kilku miesiącach pracy Thomas Thurnbichler zdoła przywrócić biało-czerwonym blask, a co więcej, sprawić, że do czołowej trójki dołączą inni, młodzi zawodnicy. Już sezon letni pokazał, że praca przynosi owoce.

Thurnbichler zdeklasował Horngachera. Potężna różnica po pierwszym konkursie

Podczas Letniego Grand Prix równych sobie nie miał Dawid Kubacki. Ale i inni polscy skoczkowie prezentowali się całkiem solidnie. Jednak prawdziwym sprawdzianem są zawsze pierwsze zawody Pucharu Świata. Te odbyły się rekordowo szybko, bo już w pierwszy weekend listopada. Co jednak najważniejsze, Kubacki potwierdził wielką formę z lata.

32-latek podczas sobotniego konkursu w Wiśle był bezkonkurencyjny. W obu seriach skoczył bardzo daleko i stanął na najwyższym stopniu podium. Wysoko był również Piotr Żyła, który uplasował się na piątym miejscu, a dziesiąty był Kamil Stoch. Punktowali również Paweł Wąsek, Tomasz Pilch i Stefan Hula. A to doprowadziło do rekordu.

Jak podał Adam Bucholz z portalu skijumping.pl, Polacy w sobotę zdobyli łącznie 199 punktów. Okazuje się, że Thomas Thurnbichler zanotował dzięki temu najlepszy debiut w historii polskich skoków. Drugi w tym zestawieniu jest Michal Doleżal ze 106 punktami, a dopiero trzeci Stefan Horngacher, którego zawodnicy w jego debiucie zdobyli 83 punkty.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 11
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze