Adam Małysz

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Adam Małysz

Szczere wyznanie Orła z Wisły

Thurnbichler tak wypowiedział się o Żyle w rozmowie z Małyszem. Legenda była w szoku, nie wierzył własnym uszom

2023-03-01 9:01

Piotr Żyła od soboty jest na ustach wszystkich. Reprezentant Polski zachwycił podczas konkursu indywidualnego na skoczni normalnej i zdobył złoty medal mistrzostw świata. Był to jego drugi triumf z rzędu na tej imprezie, dzięki czemu zapisał się na kartach historii skoków narciarskich. Adam Małysz w rozmowie z mediami ujawnił, co na początkach pracy o Żyle mówił Thomas Thurnbichler.

Dotychczas tylko Adamowi Małyszowi udało się obronić tytuł mistrza świata na skoczni normalnej. Trzeba było poczekać wiele laty, aby ktoś powtórzył taki sukces i jak okazało się w minioną sobotę, do "Orła z Wisły" dołączył inny wiślanin. Piotr Żyła nie był uznawany za faworyta do złotego medalu, jednak ponownie zaskoczył wszystkich. Zwłaszcza, że po pierwszej serii zajmował odległą lokatę.

Tak Thurnbichler wypowiedział się o Żyle. Małysz był w szoku

Żyła potwierdził, że wiek to jedynie statystyka i im jest starszy, tym odnosi większe sukcesy. W podobnym tonie wypowiada się prezes PZN, Adam Małysz. - Piotrek jest jak wino, im starszy, tym lepszy. A dzieje się tak dlatego, że jest coraz bardziej świadomy siebie, czego jest wart i co potrafi. Zawsze miał potężne odbicie. Brakowało mu jednak stabilności. Potrafił oddać jeden świetny skok, żeby kolejny zepsuć - zauważył legendarny skoczek w rozmowie z dziennikarzami. Wyjawił jednocześnie, jak na kontakt z Żyłą zareagował Thomas Thurnbichler.

- Powiedział, że z Kamilem i Dawidem dogadują się bardzo dobrze, ale najlepiej pracuje mu się z Piotrkiem. Byłem w szoku. Jak to możliwe, że tak się dogadują? Piotrek potrafił jednak podporządkować się trenerowi i to zdaje egzamin. Potrafił dopasować się do zmian, tak samo jak Dawid. Z kolei Kamil może nie ma aż tak stabilnej formy, ale też zrobił postęp - wyjawił prezes PZN.

Sonda
Czy Piotr Żyła zdobędzie medal MŚ na skoczni dużej?
Zyła po zdobyciu MŚ
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze