Adam Małysz

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Adam Małysz

Szczere wyznanie Orła z Wisły

Thurnbichler tak wypowiedział się o Żyle w rozmowie z Małyszem. Legenda była w szoku, nie wierzył własnym uszom

2023-03-01 9:01

Piotr Żyła od soboty jest na ustach wszystkich. Reprezentant Polski zachwycił podczas konkursu indywidualnego na skoczni normalnej i zdobył złoty medal mistrzostw świata. Był to jego drugi triumf z rzędu na tej imprezie, dzięki czemu zapisał się na kartach historii skoków narciarskich. Adam Małysz w rozmowie z mediami ujawnił, co na początkach pracy o Żyle mówił Thomas Thurnbichler.

Dotychczas tylko Adamowi Małyszowi udało się obronić tytuł mistrza świata na skoczni normalnej. Trzeba było poczekać wiele laty, aby ktoś powtórzył taki sukces i jak okazało się w minioną sobotę, do "Orła z Wisły" dołączył inny wiślanin. Piotr Żyła nie był uznawany za faworyta do złotego medalu, jednak ponownie zaskoczył wszystkich. Zwłaszcza, że po pierwszej serii zajmował odległą lokatę.

Tak Thurnbichler wypowiedział się o Żyle. Małysz był w szoku

Żyła potwierdził, że wiek to jedynie statystyka i im jest starszy, tym odnosi większe sukcesy. W podobnym tonie wypowiada się prezes PZN, Adam Małysz. - Piotrek jest jak wino, im starszy, tym lepszy. A dzieje się tak dlatego, że jest coraz bardziej świadomy siebie, czego jest wart i co potrafi. Zawsze miał potężne odbicie. Brakowało mu jednak stabilności. Potrafił oddać jeden świetny skok, żeby kolejny zepsuć - zauważył legendarny skoczek w rozmowie z dziennikarzami. Wyjawił jednocześnie, jak na kontakt z Żyłą zareagował Thomas Thurnbichler.

- Powiedział, że z Kamilem i Dawidem dogadują się bardzo dobrze, ale najlepiej pracuje mu się z Piotrkiem. Byłem w szoku. Jak to możliwe, że tak się dogadują? Piotrek potrafił jednak podporządkować się trenerowi i to zdaje egzamin. Potrafił dopasować się do zmian, tak samo jak Dawid. Z kolei Kamil może nie ma aż tak stabilnej formy, ale też zrobił postęp - wyjawił prezes PZN.

Sonda
Czy Piotr Żyła zdobędzie medal MŚ na skoczni dużej?
Zyła po zdobyciu MŚ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany