Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

Pilne informacje

Thomas Thurnbichler wprost o zdrowiu Dawida Kubackiego. Odważna wypowiedź trenera, jedno słowo przykuwa uwagę

2023-02-28 8:59

Pierwszy etap mistrzostw świata w skokach narciarskich w Planicy dostarczył polskim kibicom ogromnych emocji. Wszystko za sprawą Piotra Żyły, który zdobył złoty medal na obiekcie normalnym. Teraz skoczkowie przeniosą się na skocznię dużą i Polacy ponownie będą faworytami do medali. Wśród nich będzie Dawid Kubacki, który jeszcze niedawno narzekał na problemy ze zdrowiem. O jego sytuacji opowiedział Thomas Thurnbichler.

Przed rozpoczęciem mistrzostw świata w skokach narciarskich w Planicy dużo mówiło się o tym, że głównym kandydatem do walki o podium w polskiej kadrze jest Dawid Kubacki. 32-latek jeszcze do niedawna był liderem Pucharu Świata i prezentował się wyśmienicie. Zaraz przed mistrzostwami jego forma nieco się obniżyła, ale jasnym było, że wciąż stać go na wiele. Niestety tuż przed konkursem na skoczni normalnej przypałętały się problemy zdrowotne.

Izabela Małysz walnęła prosto z mostu. Zupełnie nie gryzła się w język. Mówi się o tym coraz głośniej

Jak przyznał sam reprezentant Polski, w pewnym momencie nie mógł się nawet podnieść, bo ból pleców doskwierał aż tak mocno. Na szczęście Kubackiego udało się postawić na nogi i mógł wystąpić w sobotnim konkursie. Co więcej, zaprezentował się solidnie. Teraz wielu kibiców zadaje sobie pytanie, co ze zdrowiem mistrza. Sytuację Kubackiego wyjaśnił Thomas Thurnbichler. - Z dnia na dzień z Dawidem jest coraz lepiej i wciąż może walczyć o to, by zostać królem Planicy - przekazał szkoleniowiec polskiej kadry, cytowany przez portal WP SportoweFakty.

Ksiądz-skandalista publicznie zaatakował Thomasa Thurnbichlera. Splunął i zbeształ go, obrzydliwe słowa

Austriak wrócił również do złotego medalu Piotra Żyły. - To były bardzo trudne zawody, ale Piotrek jest świetnie przygotowany do skakania zarówno na mniejszej jak i dużej skoczni. Jestem bardzo szczęśliwy. Zdobyliśmy medal, jako drużyna pokazaliśmy wielką moc. To znakomita informacja przed rywalizacją na dużej skoczni, na której też zamierzamy powalczyć o medal - powiedział Thurnbichler.

Sonda
Czy Dawid Kubacki zdobędzie medal na MŚ w Planicy?
Zyła po zdobyciu MŚ
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany