Thomas Thurnbichler, Piotr Żyła

i

Autor: YouTube/Instagram/piotr_zyla_official Thomas Thurnbichler, Piotr Żyła

Thurnbichler o Żyle

Thurnbichler wyjawił prawdę o Piotrze Żyle! Tego nikt się nie mógł spodziewać, Austriak wyjaśnił słabszy wynik Polaka

2022-07-23 21:06

Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w Wiśle. Oczywiście, brakowało dużej części czołówki światowych skoków, ale dwóch Polaków na podium i aż siedmiu w czołowej dziesiątce to świetny wynik! Nieco rozczarowany mógł być jednak Piotr Żyła, który wygrał kwalifikacje, a konkurs zakończył na 6. miejscu. Trener Thomas Thurnbichler wyjawił, dlaczego tak się stało i dla tych, którzy znają Żyłę, powód może być nieco szokujący!

W sobotnim konkursie udział wzięło aż 11 zawodników z Polski i tylko Andrzej Stękała nie zdołał awansować do serii finałowej. Co więcej na sam koniec aż 7 z nich – Kubacki, Stoch, Wolny, Kot, Żyła, Wąsek, Zniszczoł – znaleźli się w pierwszej dziesiątce! Pozostała trójka – Juroszek, Habdas i Pilch – zajęli miejsca odpowiednio 20., 23. i 24. Wygrana Kubackiego i drugie miejsce Stocha nie jest żadnym zaskoczeniem i z pewnością cieszy. Na uwagę zasługuje jednak 6. miejsce Piotra Żyły, który wygrał kwalifikacje, a po pierwszej serii był na 3. miejscu, a mimo to nie zdołał znaleźć się na podium. Trener Thurnbichler wyjaśnił, dlaczego tak się stało i ujawnione przez niego fakty są z pewnością zaskakujące!

Po swoim skoku Kamil Stoch nie mógł już wytrzymać. Wszystko nagrały kamery, ale nie pokazali w TV

Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu

Thurnbichler wyjawił przyczynę problemów Piotra Żyły. Zaskakujące słowa

Piotr Żyła z pewnością celował w podium, a może nawet i zwycięstwo, wiedząc że większość czołówki w Wiśle startować nie będzie. Ostatecznie zajął dopiero 6. miejsce, a lepsi od niego okazali się nie tylko tacy zawodnicy jak Kubacki, Stoch czy Geiger, ale też Jakub Wolny i Maciej Kot, który w ostatnim czasie jest przecież poza głównym nurtem w skokach narciarskich i podejmuje próbę powrotu. Thomas Thurnbichler w rozmowie z Interią Sport wyjaśnił, co poszło nie tak.

Thurnbichler zawstydzi Horngachera? Padła jasna deklaracja, trener nie zamierzał tego ukrywać

 – Takie są skoki. Każdego dnia musisz wszystkie elementy poskładać do kupy. Wszystko, co Piotrek robi jest na naprawdę dobrym poziomie. Musimy pamiętać też o tym, że dwa tygodnie musieliśmy zmienić wszystkie ustawienia sprzętu, by dostosować je do regulaminu. Piotrek bardzo dobrze sobie z tym radzi – tłumaczył Austriak, ale największe emocje budzą kolejne słowa – Był może lekko przemotywowany, pojawiło się kilka drobnych błędów technicznych, ale postaramy się to wszystko wygładzić i poprawić w kontekście do skoków w niedzielę – dodał Thurnbichler. Jest to o tyle zaskakujące, że przecież Piotr Żyła zdaje się być najbardziej wyluzowanym zawodnikiem w stawce, więc fakt, że był zbyt zmotywowany, może być dla fanów zaskakujący.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze