To był jej pierwszy raz. Ester Ledecka wygrała w PŚ na alpejskim stoku.

2019-12-08 14:59 DCH
Ester Ledecka
Autor: East News Ester Ledecka

Była mistrzynią olimpijską, a nie stanęła choćby raz na podium zawodów alpejskiego Pucharu Świata. Od tej chwili 24-letnia Czeszka Ester Ledecka ma już w dorobku pucharowe zwycięstwo i jest liderką punktacji zjazdu.

Czeska zawodniczka przeszła do historii igrzysk olimpijskich, gdy w lutym 2018 roku wywalczyła złote medale zimowych igrzysk w Pjongczangu w dwóch różnych (chociaż pokrewnych) dyscyplinach: snowboardzie (slalom gigant równoległy) i w narciarstwie alpejskim (supergigant).

Jej główna specjalność to snowboard. W tej dyscyplinie aż 17 razy triumfowała w zawodach Pucharu Świata, ma w dorobku tytuły mistrzyni świata. Tymczasem w pucharowych zmaganiach narciarzy szczytem jej osiągnięć była 7. lokata (igrzyska olimpijskie nie są wliczane do PŚ).

Zmieniło się to podczas alpejskiego weekendu w Lake Louise w Kandadzie. Ester wygrała pierwszy zjazd, a nazajutrz zajęła 4. miejsce w drugim. Z dorobkiem 150 pkt została liderka tej konkurencji PŚ 2019-2020, przed Austriaczką Nicole Schmidhofer – 136.