Justyna Kowalczyk

Autor: Eastnews Justyna Kowalczyk

Tour de Ski: Justyna Kowalczyk piąta, Marit Bjoergen króluje

2015-01-07 17:27

Justyna Kowalczyk zaliczyła dobry start w biegu na 5 km stylem klasycznym w Toblach, w czwartym etapie Tour de Ski. Polka zajęła piąte miejsce. Wygrała bezkonkurencyja Marit Bjoergen, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Bieg po raz kolejny zdominowały Norweżki, które zajęły całe podium. Za Bjoergen uplasowały się Therese Johaug i Heidi Weng. Czwarty czas uzyskała Swedka Emma Wiken, a tuż za nią znalazła się Kowalczyk, która liczyła na dobry start. - Mam nadzieję, że to ten dystans, na który czekam. Przystąpię do niego na pewno bardziej wypoczęta, bo w Val Muestair nie biegałam ani w półfinale, ani w finale - mówiła przed zawodami Polka.

PŚ w Bad Mitterndorf bez Kamila Stocha!

Poza Kowalczyk w Toblach startowały jeszcze dwie nasze reprezentantki, ale nie zmieściły się w pierwszej 30. Sylwia Jaśkowiec zajęła 31. pozycję, a Korneli Kubińska była 34.

W czwartek o 15.30 odbędzie się bieg na 15 km stylem klasycznym. W klasyfikacji generalnej Tour de Ski Kowalczyk jest na piątym miejscu ze stratą 3 minut i 24,8 sekundy do prowadzącej Bjoergen.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!