Trener Michal Doleżal zdecydował. Roszada w reprezentacji Polski skoczków

2020-01-12 22:55 DCH, MaSz
Aleksander Zniszczoł
Autor: LUKASZ SZELAG/REPORTER Aleksander Zniszczoł

To byłe udane zawody dla polskich skoczków. Trójka Polaków dwukrotnie znalazła się w czołowej dziesiątce w Predazzo. Trener Michal Doleżal zdecydował, że dokona roszady na konkursy w Titisee-Neustadt, które odbędą się w dniach 18-19 stycznia. W Niemczech wystąpi Aleksander Zniszczoł (26 l.). Zastąpi Jakuba Wolnego.

Po raz piąty i szósty z rzędu Dawid Kubacki wylądował na podium Pucharu Świata. Polak zajął dwukrotnie trzecie lokaty w konkursach w Predazzo. W ten sposób przesunął się na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej. W obu konkursach Kubacki atakował w drugiej serii spoza podium. Świetne skoki (w sobotę aż po 104 m) pozwoliły mu znaleźć się w czołowej trójce. Dzięki Kamilowi Stochowi i Piotrowi Żyle po raz pierwszy i drugi tej zimy trójka Polaków znalazła się w czołowej dziesiątce. W niedzielę Stoch i Żyła podzielili czwarta lokatę, tuż za Kubackim. Żyła pofrunął najdalej w drugiej serii (104 m). Gdyby Dawid uzyskał o 0,9 punktu mniej, cała polska trójka znalazłaby się na trzecim stopniu podium.

Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowane zostały w Titisee-Neustadt. Trener Michal Doleżal postanowił, że dokona zmiany w składzie naszej drużyny. Do Niemiec nie pojedzie Jakub Wolny. Jak poinformował PZN zawodnik będzie trenował w kraju pod okiem trenera Zbigniewa Klimowskiego. W jego miejsce powołanie otrzymał Aleksander Zniszczoł. Pozostały skład naszej ekipy bez zmian. W Titisee-Neustadt wystartują również: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Stefan Hula.

Najnowsze