Dawid Kubacki

i

Autor: AP PHOTO Dawid Kubacki

Trzeba czekać na 1. trening

Nie było tak od 22 lat. Dziwny plan Słoweńców przed MŚ w skokach narciarskich

2023-02-20 18:14

Tak niewielu skoków treningowych przed walką o medale mistrzostw świata nie było w planie od 22 lat. W Planicy już w piątek ruszą kwalifikacje do sobotniego konkursu na skoczni HS 102, ale organizatorzy wpuszczą skoczków na skocznię... dopiero w czwartek. Co na to polscy skoczkowie? Im to nie przeszkadza. A Kubacki i Stoch błysnęli formą w treningach w Zakopanem.

Kubacki i spółka byli bardzo zadowoleni z odwołania wyjazdu na Puchar Świata do Rasnova. Dawid Kubacki i Kamil Stoch złapali tak duży luz, że w ostatnich treningach na Wielkiej Krokwi „odpalili” skoki w okolicach 140. m.

To znakomity sygnał przed imprezą sezonu w Planicy. Słoweńcy marzyli o organizacji mistrzostw świata od dawna, ubiegając się o to w ostatnich latach aż cztery razy. Teraz jednak zadziwili tylko jedną sesją treningową przed kwalifikacjami, czyli uczestnicy dostaną jedynie cztery szanse na zapoznanie się ze skocznią. Jak zauważył portal sport.pl - wcześniej mniej gościnni byli tylko Finowie, którzy w 2001 r. w Lahti wpuścili skoczków na jeden dzień treningów.

Serce zabiło nam mocniej po zobaczeniu tych wieści o Dawidzie Kubackim. Polski skoczek może dokonać przełomu na MŚ w Planicy

– Mogę potwierdzić, że brak wielu sesji próbnych nie jest jednak problemem dla kogokolwiek w kadrze. Skoczkowie odbyli trening na Wielkiej i Średniej Krokwi w Zakopanem. Na mniejszym obiekcie pracowali nad automatyzmem na dojeździe, a na większym próbowali go nie gubić. Na razie wygląda to dobrze. Jest też radość ze skakania. Wiemy wszyscy, że ten sezon jest trudny i długi. Dobrze, że chłopaki nie musieli się dodatkowo regenerować po Pucharze Świata w Rasnovie. Obawiamy się tylko słabej pogody w sobotnim konkursie – mówi nam Jan Winkiel, sekretarz PZN.

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł – to właśnie na taką piątkę ostatecznie postawił trener Thomas Thurnbichler. I choć o medale będą walczyć w Słowenii, to zamieszkają nieopodal Kranjskiej Gory, ale w… Austrii. Od dziś ich bazą będą okolice Villach, skąd do Planicy nie jest daleko (ok. 30 km od kompleksu skoczni Bloudkova Velikanka).

Były lider kadry skoczków w Planicy pożegna się z kibicami! To będzie jego ostatni skok, postanowione

Piotr Żyła i jego show przed kamerami: Gdy ledwo żyję, jestem najbardziej zadowolony
Sonda
Czy Dawid Kubacki zdobędzie medal na MŚ w Planicy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze