Piękne miejsce

W tym miejscu zamieszkali Polscy skoczkowie na MŚ! Wybrano niezwykle urokliwe miejsce [ZDJĘCIA]

2023-02-22 17:35

Lada dzień rozpoczną się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Nie jest żadną tajemnicą, że największą nadzieją na medale są polscy skoczkowie, z drugiej strony jednak są oni obecnie w niezbyt dobrej formie i fani mogą drżeć o ich występ. Aby zapewnić im odpowiednie warunki i spokój przed i w trakcie mistrzostw świata PZN zdecydował się ulokować ich w niezwykle urokliwym miejscu.

Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Planicy już się rozpoczęły. Dla polskich fanów zdecydowanie najważniejsze będą zawody skoków narciarskich mężczyzn, w których mamy największe szanse na medale. Kibice mają jednak sporo obaw, bo w ostatnich tygodniach nasi zawodnicy radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Thomas Thurnbichler stanął więc przed pierwszym, trudnym wyzwaniem – wykrzesać ze swoich podopiecznych to, co działało na początku sezonu, bo tego potrzebują właśnie teraz, na imprezie mistrzowskiej.

Polacy wybrali zaciszne miejsce na mistrzostwa świata

Okazało się, że PZN zdecydował się jednak nie na nocleg w Słowenii, a w sąsiadującej Austrii. Nie stanowi to żadnego problemu logistycznego, bowiem na zawody w Planicy Polacy będą mieli ok. 30-35 km, więc nie będą tracić dużo czasu i sił na dojazdy, a unikną zgiełku i zamieszania, jakie mogłoby być w samej Słowenii.

Polscy skoczkowie zamieszkali w jednym z hoteli nad jeziorek Faaker See, popularnym wśród Austriaków miejscem wypoczynku. Malownicze jezioro otoczone górami i przytulny ośrodek mają dać naszych skoczkom odpowiedni komfort w trakcie mistrzostw świata i ich walki o medale. W galerii poniżej zobaczycie, jak wygląda ośrodek, w którym zatrzymali się Polacy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze