Janne Ahonen

i

Autor: Marek Zieliński Ahonen to pięciokrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni

Na następnych zawodach...

Wielki rywal Małysza wraca na skocznię. Janne Ahonen ogłosił swoje wielkie plany, będziecie zaskoczeni

2023-04-05 16:53

Przez lata rywalizował z Adamem Małyszem, potem – też przez lata – rywalizował z Kamilem Stochem i młodszą generacją gwiazd światowych skoków. Janne Ahonen znowu wróci na skocznie. Wystąpi w mistrzostwach Finlandii w Rovaniemi, te odbędą się 14-15 kwietnia. 44-letni skoczek z Lahti o swoich planach opowiedział w rozmowie z telewizją YLE.

W zeszłym roku zdobył brąz mistrzostw Finlandii, wyprzedzając m.in. swojego syna Mico (który w pierwszej serii lądował aż 20 metrów bliżej od Ahonena seniora). Wtedy na skoczni w Lahti (HS 130) oddał skoki na odległość 110 i 116 metrów. Sukces Janne wywołał w Finlandii spore poruszenie, w końcu Ahonen to rówieśnik Adama Małysza, który narty do skakania odłożył w kąt już dwanaście lat temu.

– Kiedy nadchodzi wiosna i zobaczę słońce, mam wielką ochotę wrócić. Wtedy czuję się jak chłopiec, który chce się bawić jak dawniej – powiedział telewizji YLE, której regularnie jest ekspertem w trakcie największych wydarzeń związanych ze skokami. Fin był choćby podczas mistrzostw świata w Planicy.

To za jego sprawą polscy kibice skoków zapłakali. Anże Lanisek w specjalnym wywiadzie: "We wszystkim pomogła mi żona"

Tym razem jednak Ahonen nie będzie walczył o medale, a planuje oddać tylko jeden skok. – Nie chcę być najlepszy, to nie jest mój cel. Na razie mogę powiedzieć, że mam najfajniejszy kask w stawce. Więcej nie mogę powiedzieć – dodał. – Mam nadzieję, że warunki atmosferyczne będą nam sprzyjać, bo chodzi też o bezpieczeństwo. Jak zapisujesz się już na zawody, to już musisz skoczyć bez względu na wszystko – zaznaczył legendarny skoczek, który po karierze sportowej był przez chwilę członkiem sztabu szkoleniowego kombinatorów norweskich, a później nawet pracownikiem muzeum motocykli w Lahti.

Ukochana Piotra Żyły odsłoniła piersi! Zrobiło nam się gorąco, zdjęcie Marceliny Ziętek powala

Adam Małysz o złocie Piotra Żyły i zatrudnieniu Thomasa Thurnbichlera
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze