Kamil Stoch

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Kamil Stoch

wszystko opisał

Wielu nie da wiary, jak naprawdę wygląda dieta Kamila Stocha! Lider polskich skoczków wszystko dokładnie opisał

2023-05-12 15:07

Kamil Stoch od wielu lat niezmiennie zalicza się do grona nie tylko liderów reprezentacji Polski w skokach narciarskich, ale również jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Na swój sukces musiał długo pracować i wylewać na treningach siódme poty, aby utrzymać jak najlepszą formę. Mogłoby się więc również wydawać, że Kamil Stoch musi trzymać się restrykcyjnej diety, jednak nic bardziej mylnego.

O dietach sportowców niejednokrotnie bywało już głośno, a najlepszym tego przykładem jest chociażby bułka z bananem Adama Małysza. To, jak odżywiają się zawodnicy ma jednak ogromne znaczenie i 2pływa na to, jakie ci odnoszą wyniki. Nie jest więc tajemnicą, że sportowcy powinni spożywać odpowiednie produkty, a przede wszystkim trzymać się wyznaczonych limitów kalorycznych. O tym, jak wygląda to w przypadku Kamila Stocha, skoczek miał okazję opowiedzieć podczas obozu w Spale, gdzie razem z Dawidem Kubacki, Piotrem Żyłą i innymi zawodnikami już trenuje do kolejnego sezonu. 

Kamil Stoch opisał, jak wygląda jego dieta. Wielu fanów nie będzie mogło w to uwierzyć

W czasie swojej rozmowy z portalem "Weszło", jeden z liderów polskich skoczków mógł zaskoczyć wiele osób, a przede wszystkim swoich fanów. Okazuje się bowiem, że Kamil Stoch co prawda uważa na to, ile jedzenia spożywa, jednak nie przywiązuje aż tak wielkiej wagi do gramatury i kaloryczności, jak mogłoby się wydawać. 

Wielu nie da wiary, jak naprawdę wygląda dieta Kamila Stocha! Lider polskich skoczków wszystko dokładnie opisał

Na szczęście w rodzinie rozumieją to, że moja waga jest jednym z kluczowych czynników. Ale generalnie nie mam problemu z tym, że po obiedzie zjem jeszcze deser. Nie liczę kalorii, nie muszę ważyć jedzenia. Jem to, co lubię, a lubię bardzo dużo rzeczy – zwłaszcza z polskiej kuchni. Po prostu staram się jeść tyle, ile potrzebuję w danym momencie, nie na zapas. - wyznał Kamil Stoch ujawniając, jak w zasadzie wygląda jego dieta. 

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci jeszcze do wielkiej formy?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze