Turniej Czterech Skoczni PREMIE NAGRODY

Autor: eastnews Turniej Czterech Skoczni PREMIE NAGRODY

Wiemy, ile zarabiają polscy skoczkowie! Stoch jednym z NAJBOGATSZYCH

2019-12-24 17:30

W sezonie 2019/2020 jak dotąd konkursy skoków narciarskich zorganizowano już w pięciu różnych miejscach. Podróże po Europie oraz rywalizacja wiążą się również naturalnie z gratyfikacjami finansowymi dla sportowców. Wiadomo, ile do tej pory zarobili reprezentanci Polski. W czołówce pod tym względem znajduje się Kamil Stoch.

Polscy skoczkowie dotychczas nie spisują się w Pucharze Świata zbyt dobrze. A za nami już pięć konkursów - w Wiśle, Ruce, Niżnym Tagile, Kligenthalu oraz Engelbergu. Bardziej jednak niż o dyspozycji poszczególnych zawodników czy drużyn mówi się o warunkach pogodowych. A te są naprawdę kiepskie. Ze świecą szukać w obecnym sezonie zawodów, które zostały przeprowadzone w optymalnych warunkach, bez żadnego narzekania na jakiekolwiek aspekty atmosferyczne.

Jeżeli chodzi o zarobki polskich skoczków za dotychczas rozegrane konkursy, najlepiej sytuuje się Kamil Stoch. Zajął on miejsce tuż poza podium tej klasyfikacji z wynikiem 154 050 złotych. W pierwszej dziesiątce plasuje się jeszcze jeden Polak, Dawid Kubacki, który z wynikiem 102 180 złotych zajął 7. pozycję. Liderem jest Stefan Kraft (218 010 zł, Austria), a pierwszą trójkę kompletują jeszcze Ryoyu Kobayashi (189 150 zł, Japonia) oraz Philipp Aschenwald (156 780 zł, Austria).