Adam Małysz

i

Autor: SE Adam Małysz

Wiemy, kiedy polscy skoczkowie zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19! Nie wszyscy chcieli się na to zgodzić

2021-05-24 10:52

Kilka tygodni temu polski rząd rozpoczął wcześniejsze szczepienia dla sportowców, przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Wśród nich znajdują się także polscy skoczkowie, którzy obecnie cieszą się letnią przerwą między sezonami zimowymi. Adam Małysz, dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego, zdradził niedawno, kiedy polscy skoczkowie zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Koronawirus mocno dał się we znaki zarówno organizatorom zawodów narciarskich, jak i samym zawodnikom. Aby uniknąć podobnych zawirowań, jak m.in. te przed Turniejem Czterech Skoczni i zrobić krok w stronę powrotu do normalności, zadecydowano, że polscy skoczkowie poddadzą się szczepieniom przeciwko koronawirusowi. W programie „Sprawdzam” na antenie stacji TVN24 o całej akcji poinformował Adam Małysz, dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN. Wiadomo, że polscy skoczkowie zaszczepią się 27 maja w punkcie na Stadionie Narodowym w Warszawie. Co ciekawe, nie wszyscy zawodnicy byli przekonani co do tego ruchu.

Wybuchła BURZA wokół córki Małysza. Nie do wiary, że to zrobiła

Adam Małysz zachęca do szczepień

Adam Małysz zdradził wiele szczegółów na temat akcji szczepienia wśród polskich skoczków i ujawnił nawet, że nie wszyscy skoczkowie od razu byli przekonani do tego pomysłu. - Marzymy o tym, żeby wrócić do normalności. Mieliśmy w kadrze jednego sceptycznego, ale się przekonał i się zaszczepi – poinformował Adam Małysz, który jest jednym z ambasadorów akcji, mającej zachęcić Polaków do szczepienia przeciwko koronawirusowi. Legendarny skoczek latem minionego roku sam przechodził COVID-19.

 - Jestem po pierwszej dawce szczepionki. My nikogo nie chcemy zmuszać do szczepień, ale chcemy zachęcać, to dla naszego dobra. Może ludzie się obawiają, może nie wierzą politykom, dlatego my - sportowcy, osoby znane - chcemy pomóc ludziom zdecydować, żeby się szczepić – dodał Adam Małysz.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze