Cestmir Kozisek

i

Autor: AP PHOTO/MATTHIAS SCHRADER Cestmir Kozisek

Władze związku okrutnie potraktowały skoczka! Skandaliczne zachowanie, aż trudno w to uwierzyć, zmusili go do zakończenia kariery

2022-05-21 12:43

Skoki narciarskie nie należą do łatwej dyscypliny i to nie tylko ze względu na wysokie niebezpieczeństwo, jakie wiążę się z tym sportem. Zawodnicy, którzy nie prezentują wysokiej formy mają ogromne problemy ze spięciem budżetu i muszą liczyć na wsparcie finansowe. Niestety, pieniądze to jeden z powodów, dla których Cestmir Kozisek musiał zakończyć karierę. Przy okazji Czech opowiedział również, jak został potraktowany przez swój związek. Skandal to mało powiedziane.

Nie jest tajemnica, że Czesi uchodzący jeszcze jakiś czas temu za jedną z najsilniejszych reprezentacji w skokach narciarskich obecnie mierzą się z ogromnym kryzysem i są daleko od wyników, które osiągali przed laty. Sytuacja wewnątrz kadry nie poprawia jednak atmosfery i wyników, bowiem jak się okazuje, to właśnie przez niezrozumiałe decyzje Cestmir Kozisek został zmuszony do zakończenia swojej sportowej kariery pomimo tego, że jeszcze kilka tygodni temu niemal pewny był jego udział w kolejnym sezonie Pucharu Świata. Po tym, jak został potraktowany, nie wchodzi to jednak w grę.

Marta Kubacka zobaczyła, co wyczynia jej pies w domu. Nie wytrzymała i pokazała łzy na wideo

Zmusili skoczka do zakończenia kariery. Skandaliczne zachowanie, aż trudno w to uwierzyć

31-latek wyznał w rozmowie z portalem "Skijumping.pl", że już pod zakończeniu ostatniej kampanii Pucharu Świata, w której nie zdobył chociażby jednego punktu nosił się z zamiarem odwieszenia nart na kołek. Tę decyzję pomógł mu jednak zmienić Czeski Związek Narciarski, który namówił go na start w jeszcze jednym sezonie. Gdy jednak skoczek zgodził się na takie rozwiązanie okazało się, że nie zostanie włączony do kadry i... straci pieniądze. 

Słynny skoczek przekazał radosne nowiny. Za kilka miesięcy oszaleje z radości! Fani w skowronkach

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia

Cestmir Kozisek opowiedział o tym, jak okrutnie go potraktowano. Aż włos jeży się na głowie po usłyszeniu tej historii

Niedługo po podjęciu decyzji o starcie w jeszcze jednym sezonie Pucharu Świata, czeski skoczek mógł skończyć przygotowania i zacząć szukać nowej pracy. - Spotkałem się z zarządem, który początkowo namówił mnie, żebym skakał dalej, a moi bliscy - przyjaciele i rodzina również zachęcali do tego, bym powalczył jeszcze chociaż ten jeden rok. Stwierdziłem zatem, że poskaczę przynajmniej jedną zimę. Ale po jakimś czasie dowiedziałem się, że nie zostanę włączony do kadry narodowej i nie otrzymam tym samym wsparcia finansowego. W ten sposób zostałem więc zmuszony do rezygnacji i szukania pracy w innym miejscu - wyjaśnił swoją decyzję o zakończeniu kariery Kozisek, który nie ukrywał swoje rozgoryczenia zaistniałą sytuacją.

Aż trudno uwierzyć, co Piotr Żyła zrobił Justynie Żyle! Wszystko pod jej nieobecność, ten widok wielu by przeraził

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci w przyszłym sezonie do wielkiej formy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze