Michal Doleżal

i

Autor: Cyfra Sport Michal Doleżal

Wydało się, co zaważyło o katastrofalnym sezonie skoczków. Kolejne uderzenie w Michala Doleżala, mocny przekaz

2022-04-01 12:49

Michal Doleżal zakończył swoją sześcioletnią przygodę z reprezentacją Polski. Dotychczas Czech był chwalony za swoją pracę, ale ostatni sezon nieco zamazał dotychczasowe dokonania szkoleniowca. W dodatku rozstał się z kadrą w nie najlepszej atmosferze. Teraz pojawiają się pierwsze spekulacje, co konkretnie mogło nie zagrać w przygotowaniach do minionego sezonu. Jeden z ekspertów wysnuł pewną teorię.

Nie tak wyobrażano sobie postawę polskich skoczków w sezonie olimpijskim. Biało-czerwoni w zasadzie przez cały sezon prezentowali się słabo i mieli nieliczne przebłyski. Co prawda udało się przywieźć z Pekinu brązowy medal, który wywalczył Dawid Kubacki, ale to była kropla w morzu potrzeb polskich kibiców. Więcej sukcesów nie było.

Dziennikarz TVP ostro zaatakował Kamila Stocha. Osłupiające pytanie od skoczka, zaskakująca historia

To spowodowało słabą formę skoczków? Jest teoria

Najwięcej krytyki za taki stan rzeczy zebrał Michal Doleżal. Dla Czecha był to szósty sezon w biało-czerwonej kadrze i pierwszy tak trudny. Co najgorsze, szkoleniowcowi nie udało się znaleźć wyjścia z tego kryzysu. Ostatecznie PZN zdecydował, że kontrakt z Doleżalem nie będzie przedłużony, a po tej informacji rozpętała się burza.

Anna Lewandowska miała niespodziewanych gości! Znienacka pojawili się w domu Roberta, to był szok

Liderzy polskiej kadry byli mocno oburzeni takim rozwojem sytuacji. Ale odwrotu nie było. Teraz pojawiają się pierwsze analizy tego, co konkretnie mogło zaszwankować z formą skoczków. Swoje zdanie w tym temacie wygłosił Rafał Kot. W rozmowie z portalem SportoweFakty WP zwrócił uwagę na krótką przerwę w treningach.

Sonda
Czy myślisz, że Niemcy podbiorą Polakom Michala Doleżala?

Doleżal popełnił poważny błąd? Ekspert nie ma wątpliwości

- Rozmawiałem z wieloma trenerami w Polsce, którzy na skokach narciarskich zjedli zęby. Wszyscy łapali się za głowy, że nasi zawodnicy po zakończeniu sezonu nie mieli dłuższej przerwy i bardzo szybko wracali do treningów. Nie było regeneracji, odnowy biologicznej, a to musi być - uważa były fizjoterapeuty polskiej kadry.

Kot wytknął błąd i sztabowi szkoleniowemu i doktorowi Pernitsche.

- Każdy organizm ma swoje granice. Przez całe sezony u skoczków nawarstwiają się mikrourazy, które często nie są nawet widoczne. Dlatego każdy zawodnik po sezonie powinien mieć czas na porządną odnowę biologiczną. Brak takiej dłuższej przerwy zaraz po sezonie to błąd sztabu szkoleniowego i doktora Pernitscha - ocenił Kot.

se.pl  29/03/2022  Rafał Kot po rozczarowującym sezonie skoków narciarskich: - Cały sztab do wymiany

Michal Doleżal o pożegnaniu z kadrą skoczków
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze