Dawid Kubacki

i

Autor: Paweł Skraba / SUPER EXPRESS Dawid Kubacki

nie ukrywał tego

Wymowny komentarz Dawida Kubackiego po wygranych kwalifikacjach Raw Air. Nie miał zamiaru tego ukrywać

2023-03-10 18:20

Zgodnie z oczekiwaniami polskich fanów skoków narciarskich, Biało-czerwoni bardzo dobrze zaprezentowali się podczas kwalifikacji Raw Air, szczególnie Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie dał szans rywalom i został pierwszym liderem Raw Air, chociaż po skoku nie ukrywał, że podchodzi do tego z chłodną głową bo wie, jak długi jest to cykl.

Kamil Stoch i Dawid Kubacki fenomenalnie zaprezentowali się podczas piątkowych kwalifikacji Raw Air. Skoczek z Zębu zajął ostatecznie 6. miejsce, a Dawid Kubacki wyprzedził Timiego Zajca i nie oddał prowadzenia już do końca. Pierwszy lider cyklu Raw Air po swoi skoku nie ukrywał, że jest zadowolony z tego, jak udało mu się zaprezentować w Oslo, jednak od razu zaznaczył, że podchodzi do swojego wyniku na chłodno, bowiem zawody z Norwegii są niezwykle wymagające, a przede wszystkim długie.

Dawid Kubacki na chłodno od wygraniu kwalifikacji Raw Air. Wicelider Pucharu Świata tak skomentował swoje zwycięstwo

Wydaje mi się, że to był solidny skok. Warunki ciężkawe przez całe kwalifikacje. Znając życie, trener tam się dopatrzy pewnie czegoś. Wszyscy doskonale wiedzą, jak długie jest Raw Air i ja podchodzę do tego ze spokojną głową. Taki był mój cel, żeby tutaj dobrze skoczyć i tego się trzymałem. W następnych dniach też tego się będę trzymał, ale zbytnio w przyszłość nie wybiegam. - powiedział w rozmowie z "Eurosportem" lider cyklu Raw Air.

Wymowny komentarz Dawida Kubackiego po wygranych kwalifikacjach Raw Air. Nie miał zamiaru tego ukrywać

Przy okazji, Dawid Kubacki zdradził, że w ostatnim czasie zaszła u niego spora zmiana, która może mieć spory wpływ na jego ostatnie, dobre skoki. - Dwa kilo miej i leci. Waga zjechała i teraz jest taka stricte startowa, ale fizycznie czuję się ok. W tygodniu mieliśmy ostry trening i do dzisiaj to czuje w nogach. - ujawnił Kubacki zdradzając kulisy tego, co ostatnio się u niego dzieje. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Najnowsze