Dawid Kubacki

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Dawid Kubacki

sztab zdecydował

Zapadła decyzja w sprawie startu Dawida Kubackiego! Fani mogą odetchnąć z ulgą

2023-02-24 12:43

W czwartek, czyli dzień przed kwalifikacjami do pierwszego konkursu indywidualnego na mistrzostwach świata w Planicy, jak grom z jasnego nieba uderzyła informacja o tym, że Dawid Kubacki nie weźmie udział w treningu. Powodem okazał się nagły ból pleców i wszyscy zaczęli drżeć o start naszego najlepszego w tej chwili zawodnika. Na kilka godzin przed rozpoczęciem kwalifikacji, podjęto decyzję o dopuszczeniu Kubackiego do rywalizacji!

Dawid Kubacki jest w zasadzie największą nadzieją Polaków na medale na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Planicy. Wicelider Pucharu Świata skakał najlepiej w tym sezonie ze wszystkich Biało-Czerwonych, więc takie opinie nie mogą dziwić. Tym większy zawód poczuliby fani, gdyby okazało się, że Kubacki nie mógłby wystartować – i to już w konkursie na skoczni normalnej, gdzie dużo znaczenie może mieć największy atut Kubackiego, czyli bardzo mocne wyjście z progu.

Sztab zdecydował. Kubacki

Pierwsze badania 32-latka nie wykazały poważniejszego urazu, jednak wciąż nie było wiadomo, czy ból pleców ustąpi i wicelider Pucharu Świata weźmie udział w pierwszym konkursie na MŚ w Planicy. Kubacki został w piątek rano zgłoszony do kwalifikacji na skoczni normalnej (HS-102), ale ostateczna decyzja została podjęta dopiero po godzinie 12, po tym, jak przeprowadzono testy i ćwiczenia na sali treningowej. – Dawid Kubacki gotowy do startu w serii próbnej i kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu MS w Planicy – przekazał PZN na Twitterze.

Listen on Spreaker.
Najnowsze