Dawid Kubacki, Thomas Thurnbichler

i

Autor: Cyfrasport Dawid Kubacki, Thomas Thurnbichler

Żona skoczka walczy o życie

Zdruzgotany Thomas Thurnbichler skomentował dramat Kubackiego. Ledwo zebrał się na te słowa

2023-03-20 17:44

Nie tak miało wyglądać zakończenie sezonu Dawida Kubackiego. Polski skoczek ma za sobą najlepszą zimę w karierze, ale nie dokończy jej na najwyższych obrotach. Tuż przed niedzielnym konkursem Pucharu Świata w Vikersund Kubacki dowiedział się, że jego żona w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Marta Kubacka walczy o życie, a mąż jest przy niej. Ta dramatyczna sytuacja odbiła się na całej reprezentacji, co wprost przekazał zdruzgotany Thomas Thurnbichler.

Już w niedzielę rezygnacja Kubackiego z występu w Vikersund wzbudziła mnóstwo pytań. Przez długie godziny wiadomo było jedynie tyle, że chodzi o sprawy osobiste, ale wreszcie milczenie przerwał sam skoczek. W poniedziałek po południu publicznie poinformował, że jego żona trafiła w ciężkim stanie do szpitala i walczy tam o życie. Marta Kubacka zmaga się z problemami kardiologicznymi, a u jej boku jest skoczek. 33-latek błyskawicznie przetransportował się z Norwegii do Polski i wspiera ukochaną w niezwykle trudnych chwilach. Niedawny brązowy medalista mistrzostw świata w Planicy ogłosił też, że przedwcześnie zakończył sezon i skupia się na rodzinie. W związku z tym niemal na pewno straci podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, na które pracował całą zimę. To schodzi jednak na dalszy plan, o czym powiedział też Thomas Thurnbichler.

Zdruzgotany Thurnbichler ledwo zebrał się na komentarz w sprawie dramatu Kubackiego

- W tym momencie sport jest dla mnie sprawą drugorzędną. Wszystkie moje myśli i myśli całej drużyny są z Dawidem, jego żoną i całą rodziną. Modlimy się za nich i życzymy im mnóstwo siły, której potrzebują w tej trudnej sytuacji. Mamy nadzieję, że wszystko zakończy się pozytywnie - powiedział austriacki trener w specjalnym komunikacie dla Polskiego Związku Narciarskiego. Słowa te nie przyszły mu łatwo i dało się odczuć, że bardzo mocno przeżywa dramat swojego podopiecznego. 

Całe środowisko skoków wspiera Kubackiego. Już w niedzielę m.in. Halvor Egner Granerud i Stefan Kraft tonowali nastroje. Norweg pod nieobecność Polaka zapewnił sobie Kryształową Kulę za ten sezon, ale z szacunku do niego nie chciał tego świętować, oczekując na wyjaśnienia nagłej rezygnacji Kubackiego. Gdy te przyszły, Granerud natychmiast przekazał polskiemu skoczkowi słowa otuchy.

Sonda
Czy lubisz Dawida Kubackiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze