Złe informacje dla polskich skoczków. Fatalna prognoza, znowu pokrzyżują im plany?

2022-01-29 8:05
Kamil Stoch
Autor: AP PHOTO Kamil Stoch

Puchar Świata w Willingen może być pięknym weekendem dla podopiecznych Michala Doleżala. Nasi skoczkowie w końcu błysnęli formą, a w serca fanów znów wlano nadzieję. Niestety, kolejny raz pojawiają się informacje, które wskazują na to, że plany mogą zostać pokrzyżowane bardzo szybko. Niewykluczone, że wyniki konkursów skoków w Willingen zostaną wypaczone.

W końcu polscy skoczkowie błysnęli dobrą dyspozycją w tym sezonie. I to nie tylko pojedynczy zawodnicy, ale wielu kadrowiczów. Podopieczni Michala Doleżala nieźle zaprezentowali się prologu ostatniej próby przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Nadzieje są więc naprawdę duże, ale wszystko kolejny raz może zostać zwyczajnie wypaczone. Wszystko z powodu fatalnycch prognoz pogody w Willingen. Dla całego regionu wydano ostrzeżenia przed wichurami, które mogą storpedować całą rywalizację.

NIE PRZEGAP! Kamil Stoch nie mógł ukryć smutku. Wszystko przez decyzję trenera, padły ostre słowa

PŚ Willingen: Wiatr pokrzyżuje plany?

Według oficjalnych komunikatów, wiatr może sięgać nawet kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, czyli kilkunastu metrów na sekundę. W takich warunkach nie da się skakać! - Szkoda tych prognoz na jutro, szkoda żeby te zawody miały się nie odbyć albo zostać wypaczone. Bo może z polskiej perspektywy być całkiem ciekawie. Cała nadzieja w tym, że ta skocznia jest naprawdę schowana w głębokim lesie i że zatrzyma tą spodziewaną wichurę - pisał na Twitterze Adrian Dworakowski.

Sonda
Czy polscy skoczkowie zdobędą medal na igrzyskach w Pekinie?

Jedyną nadzieją dla kibiców wydaje się być fakt, że skocznia jest nieco schowana i być może huraganowe porywy wiatru nie dotkną aż tak samego obiektu Mühlenkopfschanze. Wszystko rozstrzygnie się jednak dopiero podczas samej rywalizacji. Szkoda jednak, by dobra dyspozycja Stocha i spółki poszła na marne. Zwłaszcza, że więcej szans na sprawdzenie się w konkursach skoków przed igrzyskami już nie będzie!

NIE PRZEGAP! Piotr Żyła jeszcze nie wytrzeźwiał? Skoczek rozbawił nas do łez, ciężko się nie śmiać

PŚ Willingen: Kiedy skoki?

Podczas weekendu ze skokami w Willingen zobaczymy dwa konkursy indywidualne. Sobotnia rywalizacja zaplanowana jest na godzinę 16:00. Z kolei w niedzielę skoczkowie mierzyć się będą ze sobą od 15:15.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze