Złe wieści dla kibiców skoków. Inauguracja Pucharu Świata w skokach nie dla Wisły

2021-04-17 21:24 Michał Skiba
Skocznia w Wiśle
Autor: Cyfrasport Skocznia w Wiśle

Pierwsze założenia dotyczące kalendarza Pucharu Świata w sezonie 2021/2022 sugerowały, że Wisła może stracić zaszczyt inauguracji rywalizacji o Kryształową Kulę. Teraz jesteśmy tego pewni, obiekt im. Adama Małysza nie będzie gościł skoczków jako pierwszy w nadchodzącym sezonie. Tym razem maraton ze skokami narciarskimi rozpocznie się gdzie indziej. Wiemy też, co z PŚ w Zakopanem. Oto cały kalendarz na sezon 2021/22.

Draft, czyli wstępny kalendarz wyglądał następująco. Inauguracja sezonu odbędzie się w Niżnym Tagile, a Wisła ugości najlepszych skoczków świata w dniach 4-5 grudnia. Teraz plotki można potwierdzić, choć ostateczna decyzja zostanie podjęta na czerwcowym kongresie FIS. Przed Pucharem Świata w Wiśle odbędą się również skoki w Ruce (pobliże Kuusamo w Finlandii).

"Kamil, ty też kiedyś będziesz sławny". Podsumowujemy sezon z Dawidem Kubackim [Rozmowa]

Żyła mistrzem świata!

Zakopane pozostaje bez zmian. Zmagania na Wielkiej Krokwi odbędą się 15 i 16 stycznia. W następnym sezonie cieszyć się będą entuzjaści tych najdalszych lotów. W dniach 11-13 marca zostaną rozegrane mistrzostwa świata w lotach w Vikersund, z tej okazji skrócony zostanie wciąż nowy turniej Norwegów - Raw Air. Ograniczy się jedynie do dwóch zawodów w Oslo i jednym w Lillehammer.

Michal Doleżal bez ogródek o konkursie w Zakopanem. To mu się bardzo nie podobało

Loty mamy również zapewnione, tradycyjnie, na koniec sezonu. Oczywiście na Letalnicy w Planicy. Zaskoczeniem mogą być aż trzy konkursy w Sapporo, często omijanym przez czołówkę z powodu zbyt długiej podróży z Europy do Japonii. Kolejnym wabikiem są rozgrywane w lutym przyszłego roku Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Ewa Bilan-Stoch i rosnąca popularność [GALERIA]

Należy dodać, że w Wiśle skoczkowie poskaczą również latem – 17 i 18 lipca. W letnim cyklu niestety zabrakło miejsca dla zakopiańskiej Wielkiej Krokwi.

Przypuszczalny kalendarz PŚ w sezonie 2021/22:

20-21 listopada Niżny Tagił

27-28 listopada Ruka 

4-5 grudnia Wisła 

11-12 grudnia Klingental 

18-19 grudnia Engelberg 

Turniej Czterech Skoczni: 29 grudnia Oberstdorf (Niemcy), 1 stycznia Ga-Pa (Niemcy), 4 stycznia Innsbruck (Austria), 6 stycznia Bischofshofen (Austria)

15-16 stycznia Zakopane 

21-23 stycznia Sapporo 

28-30 stycznia Willingen 

4-20 lutego Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie

26-27 lutego Lahti (Finlandia) (druż. + ind.)

Raw Air: 2-3 marca Lillehammer, 5-6 marca Oslo 

11-13 marca MŚ w lotach Vikersund

19-20 marca Oberstdorf 

25-27 marca Planica 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze