Michal Doleżal bez ogródek o konkursie w Zakopanem. To mu się bardzo nie podobało

2021-04-17 12:08 Marcin Długosz
Michal Doleżal
Autor: Cyfra Sport Michal Doleżal

Sezon 2020/2021 w skokach narciarskich dobiegł już końca. Jak zawsze w takich przypadkach jest to zatem doskonały czas do dokonywania podsumowań. W rozmowie z serwisem "Sportowe Fakty" o wyrażenie swoich opinii pokusił się selekcjoner reprezentacji Polski, Michal Doleżal. Czech zabrał głos m.in. w sprawie konkursu, który odbył się w Zakopanem. I był w swoim stanowisku bardzo bezpośredni.

Dwa magiczne momenty

Zakończony już sezon polscy kibice bez wątpienia zapamiętają najmocniej z dwóch powodów. Pierwszy to triumf Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni. Choć Polacy mieli olbrzymie trudności, aby przystąpić do rywalizacji zgodnie z planem, gdyż wdarł się chaos związany z wynikami badań pod kątem koronawirusa, to ostatecznie wszystko skończyło się dobrze. Druga chwila radości to z kolei zwycięstwo Piotra Żyły na skoczni normalnej podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Tam "Wiewiór" nie miał sobie równych.

Ci sportowcy NIE ZOSTANĄ zaszczepieni priorytetowo!

Smutne Zakopane

Najlepsi skoczkowie świata gości także w stolicy polskich Tatr - Zakopanem. Trener Michal Doleżal w rozmowie z serwisem "Sportowe Fakty" szczerze przyznał jednak, że nie do końca podobały mu się te zawody w obecnych czasach pandemii. - Nie było czuć atmosfery wielkiego sportowego święta, zwłaszcza w Polsce. Wierzymy, że już kolejny zimowy sezon odbywać się będzie z kibicami. Nikt jednak nie może tego zagwarantować. Trzeba poczekać, jak w poszczególnych krajach rozwinie się system szczepień - wyznał Czech w rozmowie z serwisem "Sportowe Fakty".

Nadzieja na przyszłość

Ze szkoleniowcem z całą pewnością zgodzą się też wszyscy kibice. W dobie trwającej pandemii koronawirusa z takimi problemami mierzą się jednak wszystkie dyscypliny sportowe. Coraz bardziej żywo mówi się jednak o powrocie fanów na trybuny. Ma to naturalnie związek z procesem szczepień i idącym za tym luzowaniem obostrzeń. Póki co jednak to tylko i wyłącznie melodia przyszłości, jako że trudno spodziewać się, iż wypełnione obiekty ujrzymy nawet i w najbliższych miesiącach.

Żyła mistrzem świata!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze