Słynna łyżwiarka NIE ŻYJE. Przegrała walkę z rakiem płuc

2019-01-04 19:08
świeczka
Autor: Pixaby/_Alicja_

Za miesiąc skończyłaby dopiero 38 lat. Od siedmiu lat nie uprawiała sportu. Holenderka Paulien van Deutekom zmarła na raka płuc, którego zdiagnozowano u niej latem minionego roku. Osierociła roczną córeczkę.

Była panczenistka, Holenderka Paulien van Deutekom zmarła na raka płuc, którego zdiagnozowano u niej latem minionego roku. Na łyżwiarskim torze startowała w latach 1998-2012. W roku 2008 zdobyła dwa tytuły mistrzyni świata: w wieloboju indywidualnym oraz w wyścigu drużynowym, a ponadto wywalczyła srebrne krążki MŚ na 1500 i 3000 m. W tym samy roku, który był najlepszym w jej karierze, odniosła jedyne w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata – na 1500 m, na stadionie w Heerenveen, a także została wicemistrzynia Europy w wieloboju.

"Jestem z ciebie dumna. Walczyłaś z całych sił w niesprawiedliwej i okrutnej bitwie, której nie miałaś szans wygrać. Nasza przyjaźń była wyjątkowa" - pożegnała zmarłą łyżwiarkę Ireen Wust, jej koleżanka z holenderskiej reprezentacji.

Paulien van Deutekom osierociła męża i roczną córkę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze