Zmiany w kadrze polskich biegaczek narciarskich. Wierietielny zrezygnował, Kowalczyk zostaje

2020-03-25 17:16 MC
Justyna Kowalczyk i Aleksander Wierietielny
Autor: Cyfrasport Justyna Kowalczyk i Aleksander Wierietielny

Aleksander Wierietielny nie będzie dłużej prowadził kadry polskich biegaczek narciarskich. Doświadczony szkoleniowiec złożył rezygnację, co potwierdził prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Przy kadrze nadal będzie pracowała Justyna Kowalczyk, jednak w mniejszym zakresie niż dotychczas.

Jeszcze w trakcie sezonu 2019/2020 spekulowano, że może to być ostatni rok pracy Wierietielnego, który myślał o emeryturze. Teraz wszystko się potwierdziło. Justyna Kowalczyk, która ściśle współpracowała z doświadczonym trenerem, nadal będzie pracować z kadrą, ale na innych zasadach.

Justyna Kowalczyk była WYZYWANA i szykanowana. Teraz chce odejść wraz z trenerem

- Wierietielny potwierdził rezygnację. Justyna Kowalczyk zaś będzie kontynuować pracę, ale w połowie dotychczasowego zakresu obowiązków. Mamy pomysł, jak dalej poprowadzić kadrę biegaczek - poinformował prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner na antenie Radia dla Ciebie.

Justyna Kowalczyk i trener zaatakowani w Zakopanem: Spie*****j do Putina ruski szmaciarzu [WIDEO]

Na dniach powinno zostać ogłoszone nazwisko nowego trenera polskich biegaczek. Wszystko wskazuje na to, że będzie to były znany zawodnik.

Wierietielny jest najbardziej znany z pracy z Kowalczyk. To on doprowadził ją do największych sukcesów w karierze, między innymi pięciu medali olimpijskich i ośmiu medali mistrzostw świata. Wcześniej prowadził kadrę biathlonistów, także z sukcesami - w 1995 roku złoto MŚ zdobył Tomasz Sikora, natomiast dwa lata później brąz MŚ wywalczyła drużyna.

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze