Aleksander Zniszczoł

i

Autor: Cyfra Sport Aleksander Zniszczoł

Zmiany w kadrze skoczków na Puchar Świata w Oberstdorfie. Jest oficjalna decyzja

2022-03-17 10:30

Przed skoczkami już przedostatni weekend Pucharu Świata 2021/2022. Wiemy, że loty w Oberstdorfie ominą Pawła Wąska, który uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Kadra Michala Doleżala na bawarskim mamucie jednak nie będzie uszczuplona. Szybko nastąpiła zmiana w kadrze, do drużyny dołączył nowy zawodnik.

22-letni Wąsek miał sporego pecha. Olimpijczyk z Pekinu dopiero rozwija skrzydła na skoczniach do lotów narciarskich, na niedawnych mistrzostwach świata w Vikersund osiągnął nowy rekord życiowy – 210,5 m. Na skoczni HS235 w Oberstdorfie jednak nie poskacze, a wszystko przez zakażenie wirusem SARS CoV-2.

„Mam już objawy i dwa pozytywne wyniki testu to nie ma co liczyć że wyzdrowieje w pół dnia i dojadę jeszcze na start. Szkoda bo to już sama końcówka sezonu, ale wierzę że jeszcze uda mi się wystartować w tym sezonie” – napisał na swoim koncie na Instagramie. Przypomnijmy, że tuż przed mistrzostwami świata w lotach pozytywny wynik testu otrzymał trener Doleżal. Czech zakończył już izolację i będzie z drużyną w Niemczech.

Wielki dramat Pawła Wąska. Wszystkie plany zniweczone. Przejmujący wpis polskiego skoczka

Polscy sportowcy na igrzyskach zimowych. Wielu spotkał tragiczny los. Niezapomniani

Mamy też nadzieję, że „Młodego Stocha” zobaczymy na finiszu sezonu, czyli na Letalnicy w Planicy. W Oberstdofrie swoją szansę dostanie Aleksander Zniszczoł – poinformował Polski Związek Narciarski. Na obiekcie im. Heiniego Klopfera zobaczymy w akcji również Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego i Andrzeja Stękałę.

Polska skoczkini brutalnie rozprawia się z Małyszem i Tajnerem. Opisuje kuriozalne sytuacje. Jak tak można?

Sonda
Czy Michal Doleżal powinien dalej pracować z polskimi skoczkami?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze