Paweł Wąsek

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Paweł Wąsek

Wielki dramat Pawła Wąska. Wszystkie plany zniweczone. Przejmujący wpis polskiego skoczka

2022-03-17 9:43

W piątkowe popołudnie rozpocznie się przedostatni etap zmagań w trwającym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy znów będą mieli okazję długo szybować w powietrzu, bo zawody w najbliższy weekend odbędą się na mamucie w Oberstdorfie. Niestety tuż przed rywalizacją nadeszły fatalne informacje o Pawle Wąsku. Młodego reprezentanta Polski w Niemczech nie zobaczymy.

Najpierw Vikersund, teraz Oberstdorf, a na zakończenie tradycyjnie Planica. Organizatorzy Pucharu Świata zaplanowali końcówkę sezonu na mamucich skoczniach, co na pewno będzie dodawało smaczku w rywalizacji o najważniejsze trofea, bo loty narciarskie zawsze dodają emocji. W piątek rozpoczną się zmagania w Oberstdorfie, gdzie zaplanowano dwa konkursy indywidualne.

Prawda o problemach Kamila Stocha ujrzała światło dzienne. Wcześniej się o tym nie mówiło, nieciekawa sytuacja

Wielki pech Pawła Wąska. Wszystko zaprzepaszczone

Reprezentacja Polski za naszą zachodnią granicę miała się udać w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Andrzej Stękała oraz Paweł Wąsek. W czwartkowy poranek okazało się, że Michal Doleżal nie będzie mógł skorzystać z ostatniego z wymienionych skoczków. Wąsek z konkursów w Oberstdorfie został wyeliminowany w ostatniej chwili.

Jerzy Brzęczek nie wytrzymał. Chce rozmowy ze współwłaścicielem Wisły Kraków. Padły wymowne słowa

Wszystko przez pozytywny wynik testu na koronawirusa. 22-latek z Cieszyna opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z testem, na którym widać dwie kreski, co oznacza, że jest zakażony. Co gorsza, Wąsek zdradził, że odczuwa objawy. - Powinienem być teraz w drodze do Oberstdorfu - zaczął wpis skoczek narciarski.

Czy rozpoznajesz dziewczyny i żony polskich sportowców?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czyją żoną jest ta pani?
Anna Lewandowska

Wąsek wyeliminowany z zawodów. Zniweczone plany

- Niestety Covid mnie dopadł i biorąc pod uwagę, że tym razem mam już objawy i dwa pozytywne wyniki testu, to nie ma co liczyć że wyzdrowieje w pół dnia i dojadę jeszcze na start - napisał Wąsek. - Szkoda bo to już sama końcówka sezonu, ale wierzę że jeszcze uda mi się wystartować w tym sezonie - zakończył wpis.

To o tyle duża strata, że w ostatnich tygodniach Wąsek prezentował się całkiem nieźle i miał szansę na zdobycie kolejnych punktów w Pucharze Świata. Na razie nie wiadomo, czy 22-latkowi uda się wystartować w Planicy na zakończenie sezonu. Na pewno będzie trwała walka z czasem i w najbliższym czasie Polak przejdzie sporo testów.

Andrzej Kostyra wspomina ostatnie 30 lat w sporcie: Małysz chował się do szafy, a Beenhakkera wybrał Super Express
Najnowsze