Michał Przysiężny

Autor: ARCHIWUM Michał Przysiężny

ATP Kuala Lumpur. Michał Przysiężny pokonał wyżej notowanego rywala

2014-09-24 12:03

Michał Przysiężny awansował do II rundy turnieju ATP World Tour 250 w Kuala Lumpur. Polak w trzech setach pokonał Tunezyjczyka Maleka Jaziriego.

Przysiężny po raz trzeci w karierze przyleciał do Kuala Lumpur. Wcześniej za każdym razem przegrywał już w I rundzie. Tym razem w końcu cieszył się ze zwycięstwa w Malezji. "Ołówek" okazał się lepszy od zajującego 80. miejsce w rankingu ATP Jaziriego.

ITF Las Vegas. Paula Kania pokonała Urszulę Radwańską

Tunezyjczy co prawda wygrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych zdecydowanie lepszy był Polak. Ostatecznie po godzinie i 46 minutach mecz się zakończył zwycięstwem Przysiężnego 4:6, 6:4, 6:2. Głogowianin w meczu posłał aż 19 asów, zanotował cztery podwójne błędy oraz wykorzystał trzy z 11 break pointów. Zdobył 95 ze 173 rozegranych punktów.

W II rundzie Przysiężnego czeka mecz z rozstawionym z numerem siódmym Pablo Andujarem (ATP 45), który we wtorek ograł Francuza Gregoire'a Burquiera (ATP 205) 6:2, 6:4.