Jerzy Janowicz 2013

Autor: East News Jerzy Janowicz

ATP Metz. Janowicz - Nieminen 6:4, 6:4. Jerzyk w ćwierćfinale

2014-09-18 23:31

Jerzy Janowicz pokonał Fina Jarrko Nieminena 6:4, 6:4 i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Metz z pulą nagród 426 tysięcy euro. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji na żywo.

Janowicz grał z Nieminenem po raz drugi w tym sezonie i po raz drugi wygrał. Wcześniej w II rundzie tegorocznego Roland Garros "Jerzyk" ograł rywala po zaciętej walce 7:6(4), 7:6(4), 6:4.

Radwańska wsadziła rywalkę na rower!

Tym razem emocji także nie brakowało, ale Janowicz w prostszy sposób rozstrzygnął mecz. Wystarczyły mu do tego dwa elementy: świetny serwis i po jednym przełamaniu na set. Polak nie oddał Nieminenowi żadnego gema przy własnym serwisie, choć dwa razy bronił break pointa. Sam natomiast przełamał rywala po razie w każdym secie, co zagwarantowało mu awans do ćwierćfinału.

Moselle Open, Metz (Francja)ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 426,6 tys. euro

Jerzy Janowicz - Jarrko Nieminen 6:4, 6:4

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

Iga Świątek - Katarina Zawacka

Mecz trwał godzinę i dwie minuty. Po tej godzince z Ukrainką Iga czeka już na kolejną rywalkę. Będzie nią pewnie Słowaczka Viktoria Kuzmova (nr 46 WTA), która za chwilę pewnie skończy swój mecz

6:3, 6:0

KONIEC. Iga Świątek wykorzystuje czwartą piłkę meczową. Pokonuje Ukrainkę Katarinę Zawacką 6:3, 6:0 i jest w II rundzie turnieju WTA w Lugano

40-40

40-0 Trzy piłki meczowe

6:3, 5:0

Gem dla Świątek. Kiedy tylko Iga podkręca tempo, rywalka z Ukrainy jest zupełnie bezradna. Kolejny gem wygrany przez Polkę. Już tylko jednego potrzebuje do zwycięstwa i awansu do II rundy

6:3, 4:0

Gem dla Świątek. PRZEŁAMANIE. Potężny forhend młodej Polki kończy kolejnego gema. Iga znów przełamuje serwis Ukrainki.

6:3, 3:0

Gem dla Świątek. Iga wygrywa kolejnego gema, do zera. Pod koniec pierwszego seta był lekki kryzys w grze Świątek. Polka zgubiła koncentrację, straciła podanie. Teraz jednak znów dominuje na korcie

6:3, 2:0

Gem dla Świątek. PRZEŁAMANIE. Ciąg dalszy dobrych wiadomości. Iga właśnie przełamała Zawacką. Polka coraz bliżej zwycięstwa. jeszcze raz przepraszamy za awarię techniczną i przerwę w naszej relacji

6:3, 1:0

Za to mamy dobre wiadomości. Iga prowadzi 6:3, 1:0

Przepraszamy. Mieliśmy problemy techniczne.

3:0

Gem dla Świątek. PRZEŁAMANIE. Coraz lepiej gra Iga. Ukrainka miała szansę na wygranie pierwszego gema, prowadziła 40-30. Wtedy Świątek znów zaskoczyła ją znakomitym skrótem. W grze na przewagi kolejne efektowne akcje Polki. Na koniec bardzo długa wymiana, w niej też Świątek była górą

Iga na szansę na przełamanie

2:0

Gem dla Świątek. Mocne otwarcie Polki. Bez problemy wygrany gem przy własnym podaniu, do zera. Iga na razie oddała tylko jeden punkt. Oby tak dalej

1:0

Gem dla Świątek. PRZEŁAMANIE. Znakomity początek. Polka od razu przełamuje serwis Ukrainki. Pierwszego breakpointa Zawacka jeszcze obroniła. Przy drugim już nie dała rady. Skapitulowała po świetnym skrócie Igi, piłka zagrana tuż za siatkę

40-0 po potężnym bekhendzie po linii Świątek! Trzy breakpointy!

GRAMY! Serwuje Zawacka. Iga prowadzi już 30-0

W Lugano ładna słoneczna pogoda. Nie powinna przeszkodzić tenisistkom na rozegranie meczu. Wczoraj padał deszcz, dziś jest dużo lepiej

Ukrainka do turnieju głównego WTA w Lugano dostała się w kwalifikacjach. Polka wskoczyła od razu do głównej drabinki. Iga zajmuje 115. miejsce w rankingu

Faworytką bukmacherów jest Iga Świątek. Polka pokonała Ukrainkę pod koniec poprzedniego sezonu w finale turnieju ITF w Budapeszcie. Wygrała wtedy 6:2, 6:2

Zawacka wygrała losowanie i wybrała serwis. Zatem to Ukrainką zacznie

Panie są już na korcie. Trwa rozgrzewka

Czekamy na początek meczu Iga Świątek - Katarina Zawacka. Niestety spotkanie zostało przełożone z 10.30 na godzinie 11.00

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Katarina Zawacka w I rundzie turnieju WTA w Lugano. Początek spotkania Polki z Ukrainką o godzinie 10.30. Zapraszamy!