Jerzy Janowicz

Autor: Eastnews Jerzy Janowicz

ATP Metz. Janowicz przegrał z Monfilsem 3:6, 4:6. Polak nie skradł show francuskiemu showmanowi

2014-09-19 21:50

Pojedynek Jerzy Janowicz - Gael Monfils zapowiadał się bardzo ciekawie. Polski tenisista miał jednak kiepski dzień i nie powalczył z francuskim showmanem. Przegrał z ciemnoskórym tenisistą 3:6, 4:6 i na ćwierćfinale zakończył udział w turnieju ATP w Metz. Poniżej relacja LIVE z tego meczu.

Jerzy Janowicz i Gael Monfils mają wiele wspólnego. Obaj uznawani są za wielkie talenty, które jednak dotąd nie były w stanie wykorzystać całych swoich potencjałów. Ciemnoskóry Francuz nazywany jest często Człowiekiem-Gumą ze względu na niesamowitą sprawność i zwinność, którymi popisuje się na korcie. To znany showman, a krytycy jego gry zarzucają mu, że w czasie meczów często jest bardziej pochłonięty chęcią rozbawienia publiczności niż tym, że musi wygrać. W czasie wymian zaskakuje akrobatycznymi "robinsonadami", fruwa nad kortem rzucając się w kierunku piłki niczym bramkarz.

Gael Monfils zajmuje 18. miejsce w rankingu (najwyżej w karierze był 7.). Jerzy Janowicz jest obecnie 40. (najwyżej był 14.). Nigdy wcześniej ze sobą nie grali. Kto będzie górą w tym pojedynku barwnych osobowości?

Tottenham Hotspur - Manchester City

90+6' 1:0

KONIEC MECZU!

Niezła akcja dwóch świeżo wprowadzonych piłkarzy. Kevin de Bruyne podał do Leroya Sane, ale trochę za mocno. Niemiec po chwili został sfaulowany, ale centra Belga została wybita przez Hugo Llorisa. Po chwili sedzia zakończył spotkanie. Triumf Tottenhamu to spora niespodzianka! Czy na Etihad Stadium będą w stanie utrzymać przewagę?

90+3'

Mądrze broni się Tottenham, który pozwala rywalom utrzymywać się przy piłce, ale tylko z dala od szesnastki gospodarzy.

90'

Mecz został na chwilę przerwany przez pojawienie się na murawie jednego z kibiców. Kuipers przedłużył spotkanie o pięć minut.

89'

Czy nie za późno reaguje Pep Guardiola? Na boisko tuż przed końcem meczu wchodzą de Bruyne i Sane. Plac gry opuścili Silva i Mahrez.

87'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Dele Alli, wchodzi Fernando Llorente. Pochettino nie zamierza bronić wyniku.

85'

To już osiemnasty gol Koreańczyka w tym sezonie. Da zwycięstwo Tottenhamowi?

83'

Manchester City rzuca się do ataku, ale na razie nie przynosi to skutku. Podopieczni Pepa Guardioli strzelili w światło bramki tylko dwa razy.

78' 1:0

GOOOOOOL!

Fenomenalny, indywidualny popis Heung-Min Sona. Koreańczyk w ostatniej chwili uratował piłkę przed wyjściem za linię końcową, cofnął się kilka metrów i uderzył. Piłka przeszła między nogami Edersona.

76'

David Silva zatańczył w polu karnym z obrońcami Tottenhamu, ale jego strzał zostaje zablokowany przez Harry'ego Winksa, który ofiarnie rzuca się pod nogi rywala.

72'

Alderweireld kolejny raz ostro atakuje nogi Gabriela Jesusa. Bjorn Kuipers pozwala dziś na bardzo, bardzo dużo...

71'

Kolejna zmiana - schodzi Kun Aguero, wchodzi Gabriel Jesus.

68'

Sporo brzydkich fauli i ostrej gry. Gorąco również na ławkach, gdzie cały czas sporo uwag wykrzykuje Mauricio Pochettino.

64'

Silva znalazł się w sytuacji sam na sam z Llorisem, ale Francuz świetnie interweniuje wślizgiem. Gola i tak by nie było - arbiter boczny pokazał ofsajd.

62'

Mahrez próbuje kolejnej wrzutki w pole karne Tottenhamu, ale na posterunku stoi Alderweireld.

59'

To wyglądało na problemy z kostką. Moment na kontuzję jest wyjątkowo niefortunny - Tottenham walczy nie tylko w Lidze Mistrzów, ale i Premier League o podium.

58'

Kane'a na boisku zmienia Lucas Moura.

56'

KATASTROFA TOTTENHAMU!

Harry Kane doznał urazu w starciu z Fabianem Delphem i nie może kontynuować meczu. Wrócił do szatni, podskakując na jednej nodze w asyście służb medycznych.

54'

Wracamy do gry! Serię podań od razu wymieniają piłkarze Pepa Guardioli.

52'

Boleśnie z Nicolasem Otamendim zderzył się Ederson. Bramkarz wyskoczył do dośrodkowania i wpadł na swojego obrońcę. Ten upadek wyglądał bardzo boleśnie - pomagają mu obecnie służby medyczne.

50'

Goście tracą piłkę w środku pola. Z kontrą rusza Christian Eriksen, który podaje do Heung-Min Sona, a ten bez zastanowienia płasko uderza. Ederson pewnie broni.

47'

Pierwsza akcja Manchesteru City w drugiej połowie. Strzał Sterlinga broni Hugo Lloris. Z odpowiedzią rusza Heung-Min Son. Koreańczyk podkręcił uderzenie z 25 metrów. Strzał minimalnie mija słupek.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Czy ktoś przeważy szalę zwycięstwa na swoją stronę?

Piłkarze wracają już na boisko! Za chwilę rozpocznie się druga odsłona meczu.

Po pierwszej połowie nie brakuje kontrowersji - Fernandinho uderzył łokciem Kane'a, ale nie obejrzał za to nawet żółtej kartki!

45+2' 0:0

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Mecz nie należał do najciekawszych, ale okazji w nim nie zabrakło. Ciekawsze sytuacje stworzył sobie Tottenham, ale setkę jako jedyny miał Sergio Aguero z Manchesteru City. Zmarnował rzut karny. Czekamy na bramki!

45'

Sędzia dolicza do pierwszej połowy dwie minuty. Z akcją ruszył Aguero, ale jego strzał minął bramkę.

42'

Sterling fauluje w rogu pola karnego Sona. Rose uderza w stronę bramki, ale problemów ze złapaniem piłki nie miał Ederson.

Nicolas Otamendi nie ma dziś łatwo w starciach z Harrym Kanem.

37'

Christian Eriksen jest faulowany 30 metrów przed bramką, ale uderzenie odbija się od muru.

32'

Manchester City nie spieszy się z wyprowadzaniem kolejnych akcji. Wyjątkowo spokojny jest dziś zespół Pepa Guardioli, zwłaszcza, że rywale stworzyli już kilka okazji.

28'

Christian Eriksen dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego, ale zostało to zablokowane przez obrońców Manchesteru City.

24'

Ale blisko zdobycia gola był Harry Kane. Anglik dostał podanie na szósty metr, obrócił się z piłką. Uderzenie broni Ederson.

19'

Fatalny błąd Danny'ego Rose'a. To nie jest dobry początek w wykonaniu lewego obrońcy Tottenhamu - ma problemy nawet z przyjęciem piłki!

16'

Kyle Walker podłącza się do akcji ofensywnej i próbuje wrzucić w pole karne, ale minimalnie przeciąga centrę - piłka pada łupem gości.

14'

Tak rzut karny zmarnował Kun Aguero.

13'

SERGIO AGUERO MARNUJE JEDENASTKĘ!

Świetnie uderzenie broni Hugo Lloris. Francuski bramkarz zrobił to znakomicie. Stadion eksplodował w radości.

11'

RZUT KARNY!

Chodziło o zagranie ręką przy blokowaniu strzału Sterlinga przez Danny'ego Rose'a! Obrońca za szeroko rozłożył ręce. Żółta kartka!

11'

Trwa weryfikacja VAR w sprawie potencjalnego rzutu karnego dla Manchesteru City!

10'

Świetny rajd Raheema Sterlinga kończy się strzałem w stoperów i kończy się rzutem rożnym.

8'

ALE OKAZJA TOTTENHAMU! Sissoko uciekł skrzydłem i zacentrował do niepilnowanego Dele Alliego. Anglik uderzył z woleja, ale fatalnie przestrzelił.

6'

Zgodnie z przewidywaniami goście utrzymują się dłużej przy piłce. Przed chwilą Mahrez próbował dośrodkować w pole karne, ale został zablokowany przez Danny'ego Rose'a. Poprawka z rogu zablokowana przez Tottenham.

2'

Pierwsza akcja Manchesteru City. Goście oddali groźny strzał, ale i tak zostal złapani na spalonym.

1'

ZACZYNAMY PIERWSZĄ POŁOWĘ!

Na swoją postawę muszą uważać dziś Heung Min-Son i Toby Alderweireld, którzy w przypadku obejrzenia żółtej kartki, będą pauzować. W zespole Manchesteru City w tej samej sytuacji są Nicolas Otamendi i Sergio Aguero.

Słuchamy już hymnu Ligi Mistrzów. Piłkarze są na boisku, a do meczu zostały ostatnie chwile.

Piłkarze są już w tunelu - wyprowadzi ich arbiter z Holandii, Bjorn Kuipers. Areną spotkania będzie Tottenham Hotspur Stadium, nowy obiekt gospodarzy!

Przypomnijmy, że w drugim wtorkowym ćwierćfinale, Liverpool zmierzy się z FC Porto. Faworytem tej rywalizacji będzie ekipa The Reds.

Na stadionie trwa niesamowita oprawa. To znak, że do meczu zostało już zaledwie kilka minut!

Mauricio Pochettino nie mógł skorzystać z trzech piłkarzy: Auriera, Diera i Lameli. City zagra bez Bravo i Zinchenki.

Pep Guardiola na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że po zwycięstwie nie ma szans na żadną zabawę, ani nawet gram alkoholu. Zawodnicy mają skupić się na kolejnym meczu!

Tottenham nie wygrał z Manchesterem City od października 2016 roku. Od tego czasu rozegrano pięć spotkań - cztery z nich zakończyły się triumfem Obywateli, jeden remisem.

ZNAMY SKŁADY:

Tottenham: Lloris - Rose, Vertonghen, Alderweireld, Trippier - Winks, Sissoko - Son, Eriksen, Alli - Kane

Manchester City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte, Delph - Gundogan, Fernandinho, Silva - Mahrez, Aguero, Sterling

Witamy w relacji na żywo z ćwierćfinału Ligi Mistrzów, Tottenham Hotspur - Manchester City. Początek pierwszego meczu zaplanowano na godzinę 21:00.