Jerzy Janowicz, Roland Garros 2013

Autor: archiwum se.pl

ATP Walencja. Jerzy Janowicz jest już w ćwierćfinale

2013-10-24 18:17

Jerzy Janowicz nie miał problemów z pokonaniem portugalskiego kwalifikanta Joao Sousy w II rundzie turnieju ATP World Tour 500 w Walencji. Polak wygrał 6:2, 7:5 i awansował do ćwierćfinału rozgrywanych w Hiszpanii zawodów.

Janowicz już w pierwszym gemie przełamał Sousę i poprawił wygraną przy swoim serwisie. W pierwszym secie pozwolił rywalowi ugrać zaledwie dwa gemy. Druga partia była zdecydowanie bardziej zacięta. Dopiero w 11. gemie Janowicz został autorem pierwszego przełamania w secie i jak się okazało kluczowego. Rozstawiony z numerem 5 Polak wygrał także gema przy swoim podaniu i zakończył mecz.

Zobacz koniecznie: Radwańska - Kerber na żywo, transmisja w TV i ONLINE. Serena dobiła dzielną Isię

Mecz trwał 73 minuty. Janowicz posłał 13 asów oraz popełnił dwa podwójne błędy serwisowe. Polak trzy razy przełamał podanie rywala a sam ani razu nie był zmuszony bronić się przed stratą serwisu. Sousa z kolei zanotował dwa asy i dwa podwójne błędy.

W ćwierćfinale ATP w Walencji Janowicz zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku David Ferrer - Julien Benneteau.