Rafael Nadal

Autor: archiwum se.pl

Australian Open 2014. Nadal lepszy od Federera, Hiszpan w finale

2014-01-24 13:20

Rafael Nadal pokonał Rogera Federera 7:6 (4), 6:3, 6:3 w półfinale Australian Open. Hiszpan w finale zmierzy się ze Stanislasem Wawrinką, który w czwartek ograł Tomasa Berdycha.

Mecz od początku wydawał się być bardzo wyrównany. W pierwszym secie obaj zawodnicy pewnie wygrywali swoje podania, a o losach partii decydować musiał tie-break.

Przeczytaj również: Robert Lewandowski POBIŁ kibica? "On mnie uderzył mnie! NOWE FAKTY

Pierwsze przełamanie nadeszło w secie drugim. Jego autorem był Rafael Nadal, który wygrał podanie rywala przy stanie 3:2 i całą partię 6:3.

W ostatnim secie Hiszpan dopełnił formalności. Już na początku Nadal ponownie przełamał Szwajcara, jednak ten w kolejnym gemie zdołał odrobić straty. W końcówce Federer ponownie przegrał swój serwis i tym samym pożegnał się z turniejem.