Roger Federer, Australian Open

Autor: Eastnews Roger Federer, Australian Open

Australian Open 2014. Roger Federer wyeliminował Andy'ego Murray'a. Półfinaliści w komplecie

2014-01-22 13:58

Roger Federer jest drugim Szwajcarem, który zagra w półfinale tegorocznego Australian Open. Były lider rankingu ATP pokonał Andy'ego Murray'a 6:3, 6:4, 6:7 (6), 6:3 i jest już o krok od finału wielkoszlemowej imprezy.

Federer przeważał od początku spotkania i pewnie wygrał dwa pierwsze sety. W trzecim Murray podjął jeszcze walkę i zwyciężył po bardzo wyrównanym tie-breku.

ZOBACZ: Radwańska po meczu z Azarenką wskoczyła do basenu! Nie sama... FOTO

Ostatnie słowo należało jednak do Szwajcara, który wygrał decydującego seta 6:3, zapewniając sobie miejsce w półfinale. W nim przeciwnikiem Federera będzie lider rankingu ATP Rafael Nadal. W drugiej parze półfinałowej Czech Tomas Berdych spotka się z rodakiem Federera Stanislasem Wawrinką. Mamy więc szansę na szwajcarski finał.