Australian Open: Trener Ivanović i teść Murraya zasłabł! Trafił z trybun do szpitala [ZDJĘCIA]

2016-01-23 14:38

Dramat rodzinno-sportowy podczas Australian Open! Podczas meczu Any Ivanović z Madison Keys zasłabł trener serbskiej tenisistki Nigel Sears! Brytyjczyk niemal natychmiast trafił pod opiekę lekarzy i przewieziono go do szpitala. Spotkanie zostało przerwane, a koszmarem całej sytuacji jest fakt, że poszkodowany jest zarazem teściem Andy'ego Murraya. Tego samego, który - nieświadomy całej sytuacji - równolegle rozgrywał swój mecz w Melbourne.

Sears upadł na początku drugiego seta. Jego zawodniczka prowadziła z Keys 6-4, 1-0 w trzeciej rundzie australijskiego turnieju, gdy organizm Brytyjczyka zaprotestował. Mecz został przerwany, na trybunach niemal natychmiast pojawili się lekarze, którzy - zgodnie z różnymi informacjami - najpierw musieli użyć defibrylatora, a później podali szkoleniowcowi tlen i przewieźli go do szpitala.

Kubot i Matkowski wyeliminowani w 2. rundzie

Ivanović w tym samym czasie przebywała jeszcze na korcie. Dopiero po kilku minutach obie zawodniczki przeniosły się do szatni, gdzie oczekiwały dalszych informacji. Niestety, organizatorzy nie stanęli na wysokości zadania i Serbka, w trakcie gdy jej trener walczył o życie, musiała wciąż rozgrzewać mięśnie.

Co gorsza, Sears to również teść Andy'ego Murraya. Szkocki tenisista w tym samym czasie rozgrywał swój mecz, przeciwko Joao Sousie, więc o całym zdarzeniu nie został w ogóle poinformowany. Dramatyczne wieści dojdą do niego dopiero po zakończeniu spotkania. Tymczasem żona słynnego tenisisty oczekuje dziecka. Jest w ósmym miesiącu ciąży. Sam sportowiec już wcześniej zdążył poinformować opinię publiczną, że w razie ewentualnych komplikacji, natychmiast zrezygnuje z dalszego udziału w turnieju.

Dla Ivanović to zresztą w tegorocznym turnieju nie pierwsza taka sytuacja. Jej spotkanie 2. rundy - z Anastasiją Sevastovą - przerwane zostało na pół godziny, bo starsza kobieta spadła ze schodów.

O kolejnych wieściach z Australian Open informować będziemy na bieżąco.