Iga Świątek, Piotr Sierzputowski

i

Autor: Marek Zieliński/SE Iga Świątek i jej były trener, Piotr Sierzputowski

Były trener Igi Świątek zdradził jej wielki sekret! Wyjawił, jaki jest cel polskiej tenisistki

2022-09-15 12:06

Iga Świątek ponownie pokazała, że w tym sezonie żadna zawodniczka na świecie nie może się z nią równać. Oczywiście, Polka przegrywała pojedyncze mecze, ale żadna inna zawodniczka nie mogła w tym sezonie marzyć o wygraniu aż 7 tytułów, w tym prestiżowych turniejów rangi WTA 1000, a przede wszystkim dwóch turniejów wielkoszlemowych. Z jej ostatnim występem mocno wiąże się wypowiedź Piotra Sierzputowskiego – byłego trenera polskiej zawodniczki. W programie „Hejt Park” zdradził on, do jakiego celu dąży Iga Świątek, o którym sama nigdy nie mówiła.

Iga Świątek wygraną w US Open tylko potwierdziła dominację w tym roku na światowych kortach. Pamiętajmy jednak, że wielkie sukcesy zaczęła ona odnosić już dwa lata temu – jej pierwszym tytułem w całym cyklu WTA był… wielkoszlemowy Roland Garros! Rok później wygrała ona turniej WTA 500 w Adelajdzie oraz prestiżowy turniej WTA 1000 w Rzymie. Wydawało się, że współpraca z ówczesnym trenerem, Piotrem Sierzputowskim, układa się znakomicie i fani czekali na kolejne triumfy Polki. Niespodziewanie przed startem sezonu 2022 Świątek zdecydowała się na zakończenie współpracy z dotychczasowym trenerem i rozpoczęła treningi pod okiem Tomasza Wiktorowskiego – byłego trenera Agnieszki Radwańskiej. Niektórzy obawiali się, że ta zmiana nie przyniesie oczekiwanych efektów, ale te zaskoczyły nawet największych optymistów! Mimo że Sierzputowski nie współpracuje z Igą już od miesięcy, to wciąż jest o nią pytany i okazuje się, że wciąż może wiele powiedzieć na jej temat!

Poznaliśmy plany Świątek na dalszą część sezonu! Wiadomo, gdzie zagra kolejny turniej

Daria Abramowicz o wygranej Igi Świątek

Piotr Sierzputowski zdradził, jaki cel ma Iga Świątek. Wcześniej nie mówiła o tym wprost

Iga Świątek oczywiście nie raz mówiła o tym, że chce stawać się coraz lepszą zawodniczką i w końcu móc szczycić się tytułem najlepszej tenisistki świata. Okazało się jednak, że postawiła sobie ona jeszcze inny, bardzo ambitny cel, którego zrealizowanie bardzo przybliżył ostatni triumf w US Open. W programie „Hejt Park”, prowadzonym przez Tomasza Smokowskiego, były trener Igi Świątek Piotr Sierzputowski wyznał, do czego dąży Polka.

Iga Świątek jest podobna do mamy? Zobacz zdjęcia! Kliknij w galerię poniżej:

 – Nie wiem czy mogę to zdradzać, ale Iga Świątek zawsze mówiła o jednym. Ona chce wygrać wszystkie Wielkie Szlemy. Chce być najlepsza na każdej nawierzchni – powiedział wieloletni trener Igi. Obecnie Polka jest w połowie drogi, bowiem na swoim koncie ma zwycięstwo w Rolandzie Garrosie oraz US Open. Pozostały Australian Open oraz Wimbledon. Zdaniem Sierzputowskiego osiągnięcie celu może mieć także negatywne skutki.

Tak osobistego wyznania Igi Świątek dawno nie było. Wyraża ogromną wdzięczność, znaczące słowa mistrzyni

 – Co zrobi jak ten cel zrealizuje? Tego nie wiem, ale to zawsze było to, do czego dążyła. Będzie musiała znaleźć coś nowego, aby nie poczuć nasycenia – podkreślił trener, który obecnie prowadzi Amerykankę Shelby Rodgers.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze