Magda Linette

Autor: Paweł Jaskółka Magda Linette

Przykra porażka

Dramatyczny kryzys Magdy Linette w meczu z Julią Putincewą! Polska przegrywa z Kazachstanem w BJK Cup

2023-04-14 13:35

Magda Linette przegrała z Julią Putincewą 5:7, 3:6 na otwarcie rywalizacji w meczu Kazachstan - Polska w rozgrywkach Billie Jean King Cup. Liderka naszej drużyny zaczęła ten pojedynek znakomicie. Poznanianka prowadziła 4:0, a potem było 5:2 i w kolejnych gemach nasza tenisistka miała piłki setowe. Niestety grała coraz gorzej, marnując szanse na skończenie seta i trwoniąc przewagę. Od początku wiadomo było, że wynik meczu Linette - Putincewa będzie miał kluczowe znaczenie w rywalizacji Polek z Kazachstanem w Astanie. Dlatego ta porażka jest bardzo bolesna i postawiła nasz zespół w bardzo trudnej sytuacji.

Magda Linette przegrała z Julią Putincewą 5:7, 3:6 na otwarcie rywalizacji w meczu Kazachstan - Polska w BJK Cup w Astanie. Biało-Czerwone grają w mocno okrojonym składzie, bez Igi Świątek (problemy z żebrami) i Magdaleny Fręch (kontuzja nadgarstka). Dlatego wynik meczu Linette - Putincewa miał mieć kluczowe znaczenie. Zwycięstwo przedłużyłoby szanse Polek na zwycięstwo i awans do turnieju finałowego. Niestety Linete mimo świetnego początku przegrała to spotkanie. Prowadziła 4:0, potem zmarnowała kilka piłek setowych i roztrwoniła przewagę. W drugim secie była już wyraźnie słabsza.

W drugim meczu Weronika Falkowska zagrała z Jeleną Rybakiną, mistrzynią Wimbledonu i Indian Wells. Młoda Polka zaprezentowała się bardzo dobrze, tocząc wyrównany bój z słynną rywalką, ale przegrała 3:6, 4:6. Polska przegrywa z Kazachstanem 0-2. W sobotę kolejne dwa mecze singlowe oraz debel.