Hurkacz - Davidovich Fokina RELACJA NA ŻYWO Polak przegrał pierwszego seta! Wimbledon Hurkacz - Davidovich Fokina NA ŻYWO

Autor: AP Hubert Hurkacz KIEDY gra ATP Montreal DRABINKA Poak czeka na kolejny mecz Z KIM gra Hurkacz O której godzinie mecz

Porażka Hurkacza

Dominic Thiem lepszy od Huberta Hurkacza! Półfinał nie dla Polaka po zaciętym spotkaniu

Hubert Hurkacz po pokonaniu Jack'a Drapera w 1/8 finału w środowy wieczór zameldował się w kolejnej rundzie, gdzie czekał na niego Austriak - Dominic Thiem - zwycięzca US Open 2020. W pierwszym secie Polak pewnie wygrał, gdzie od samego początku kontrolował grę i prowadził 3:0, ostatecznie zwyciężając 6:3. W kolejnej partii gra była bardzo wyrównana i dopiero tie-break rozstrzygnął wynik drugiego seta, gdzie wygrał Austriak. W decydującej rozgrywce mecz przebiegał analogicznie do poprzedniej partii, niestety ponownie po tie-breaku lepszy okazał się Thiem, tym samym eliminując Hurkacza z turnieju w Belgii.

Hubert Hurkacz - Dominic Thiem WYNIK LIVE 6:3, 6:7 (9), 6:5

Hurkacz przyjechał do Antwerpii po dość udanym występie w Astanie, gdzie osiągnął ćwierćfinał. W nim uległ po zaciętej walce Stefanosowi Tsitsipasowi. Z kolei w Belgii najlepszy polski tenisista został rozstawiony z numerem "1". W związku z tym rozpoczął rywalizację od II rundy, w której zmierzył się z utalentowanym Jackiem Draperem (ATP 48) i okazał się lepszy po trudnych trzech setach (7:6, 6:7, 6:1). Dla "Hubiego" turniej ATP 250 w Antwerpii jest niezwykle ważny w kontekście rankingu ATP Race i walki o udział w finałach ATP w Turynie. Jednak na drodze Polaka do półfinału stanie Dominic Thiem, który jakiś czas temu był trzecim tenisistą świata. Austriak ma na koncie zwycięstwo w US Open i finał Australian Open oraz dwa finały Rolanda Garrosa. Jego znakomitą karierę przerwała ciężka kontuzja, po której mozolnie wraca do światowej czołówki. Obecnie jest 132. tenisistą świata, a niedawno dość gładko przegrał z Hurkaczem w turnieju w Metz (3:6, 4:6). Polscy kibice liczą na powtórkę z tamtego spotkania, jednak Thiem powoli się rozkręca. Przed występem w Antwerpii doszedł do półfinału w Gijon, gdzie uległ dopiero ósmemu tenisiście świata - Andriejowi Rublowowi. W Belgii 29-latek pokonał już reprezentanta gospodarzy, Michaela Geertsa (6:4, 6:0) i 28. rakietę rankingu ATP, Francisco Cerundolo (6:1, 1:6, 7:5). Czy Hurkacz ponownie ogra utytułowanego rywala? Początek ćwierćfinałowego meczu Hurkacz - Thiem nie przed godziną 14:00!

Kto wygra mecz Hubert Hurkacz - Dominic Thiem?