Hubert Hurkacz

Autor: AP PHOTO/CHARLES KRUPA Hubert Hurkacz

kolejny awans

Hubert Hurkacz wygrał wojnę nerwów! Piekielnie wymęczające spotkania Polaka. Jest awans do ćwierćfinału ATP w Antwerpii

2022-10-20 6:54

Ponad dwóch i pół godzin potrzebował Hubert Hurkacz, aby wywalczyć kolejny awans i zameldować się w ćwierćfinale turnieju ATP w Antwerpii. Polski tenisista w 1/8 finału zmierzył się z Jackiem Drperem, który postawił rywalowi twarde warunki. Po dwóch setach, które zakończyły się wynikami 7:6(5), 6:7(5), przyszedł czas na rozstrzygającą partię, gdzie Hurkacz na szczęście nie dał już Draperowi szans i wygrał 6:1, awansując tym samym do ćwierćfinału.

Zajmujący 11. miejsce w światowym rankingu Hurkacz długo męczył się z 48. w tym zestawieniu rywalem. W pierwszej partii miał przy stanie 5:4 dwie piłki setowe, potem Brytyjczyk obronił dwie kolejne w tie-breaku, ale ostatecznie to Polak zwyciężył. W trzecim gemie drugiego seta doszło do pierwszego w tym spotkaniu przełamania, po którym Hurkacz objął prowadzenie 2:1, ale kilka chwil później Draper odrobił stratę i było 3:3. W tie-breaku faworyt zdołał obronić jedną piłkę setową, ale przy drugiej już był bezsilny.

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale ATP w Antwerpii! Piekielnie długie spotkanie padło łupem Polaka

Hurkacz swoją wyższość pokazał dopiero w trzeciej odsłonie, którą na początku przerwał z powodów zdrowotnych. Po chwili zabiegów Polak wrócił do gry z obandażowaną łydką. Od tego momentu miał zdecydowaną przewagę i oddał rywalowi tylko jednego gema. W ćwierćfinale Hurkacz zagra z powracającym do formy po kontuzji Austriakiem Dominikiem Thiemem albo z rozstawionym z numerem szóstym Argentyńczykiem Francisco Cerundolo.

Kto jest lepszy: Iga Świątek czy Agnieszka Radwańska?