Hubert Hurkacz dopadł i przegonił Igę Świątek! Razem zarobili 41 milionów złotych!

2021-11-24 10:32
Hubert Hurkacz, Iga Świątek
Autor: AP/ Paweł Skraba Hubert Hurkacz, Iga Świątek

Doczekaliśmy się pięknych czasów w polskim tenisie! Hubert Hurkacz (24 l.) i Iga Świątek (20 l.) zgodnie zakończyli sezon na dziewiątych miejscach w rankingach, a z turniejowych nagród uzbierali już w sumie 9,76 mln dolarów, czyli ok. 40,89 mln zł! Nieco więcej zarobił na korcie Hubi, który na tenisowej liście płac przegonił młodszą rodaczkę.

Hubert Hurkacz wygrał w tym sezonie trzy turnieje (Miami, Delray Beach, Metz) i dołożył do tego półfinał Wimbledonu. Iga Świątek triumfowała w dwóch imprezach (Rzym, Adelajda), ale była bardziej regularna w Szlemach (we wszystkich co najmniej IV runda). Finansowo lepiej wypadł Hurkacz, który z turniejowych premii w 2021 r. uzbierał 2,31 mln dolarów (9,67 mln zł). Tegoroczne zarobki Igi to 1,92 mln dolarów (8,04 mln zł). Po ubiegłorocznym triumfie w Roland Garros Świątek pod względem premii w całej karierze wyprzedzała wyraźnie starszego o cztery lata rodaka. Pod koniec tego sezonu Hurkacz minimalnie ją jednak przegonił – 4,908 mln dolarów (20,55 mln zł), przy 4,859 mln dolarów (20,35 mln zł) zarobionych przez Igę. Poza kortem nasze gwiazdy zarabiają też oczywiście dzięki kontraktom reklamowym, a tu więcej pieniędzy płynie do Świątek (PZU, Xiaomi, Rolex czy Asics). Główny partner Hurkacza to Lotos, a ostatnio wrocławski pasjonat motoryzacji promuje też efektowne auta McLarena.

ZOBACZ: Sławna przyjaciółka Radwańskiej wskoczyła do wody, a tam były REKINY! Nie uwierzycie co się stało! ZDJĘCIA

Hubert Hurkacz

  • wiek: 24 lata
  • pozycja w rankingu ATP: 9
  • zarobki w 2021 r.: 9,67 mln zł
  • zarobki w karierze: 20,55 mln zł

Iga Świątek

  • wiek: 20 lat
  • pozycja w rankingu WTA: 9
  • zarobki w 2021 r.: 8,04 mln zł
  • zarobki w karierze: 20,35 mln zł
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze