Hurkacz przegrał szalony mecz z Alcarazem! Polak odpadł z tunieju ATP w Toronto

Autor: AP Hurkacz przegrał szalony mecz z Alcarazem! Polak odpadł z tunieju ATP w Toronto

ATP Toronto

Hurkacz przegrał szalony mecz z Alcarazem! Polak odpadł z turnieju ATP w Toronto po pięknej walce

2023-08-11 4:09

Hubert Hurkacz walczył wspaniale z Carlosem Alcarazem, ale nie dał rady. Polak po niesamowitym meczu przegrał z hiszpańskim liderem rankingu ATP 6:3, 6:7(2), 6:7(3) i odpadł z turnieju ATP w Toronto w 3. rundzie. Hurkacz w pierwszym secie zdominował zagubionego Alcaraza, a w drugim prowadził już z przewagą przełamania, ale faworyt odrobił straty. W trzecim secie wrocławianin przegrywał 2:5, ale obronił kilka piłek meczowych, a potem w nieprawdopodobnych okolicznościach wyrównał. W decydującym tie-breaku niestety Hiszpan był zabójczo solidny i skuteczny.

Hubert Hurkacz rozegrał świetne spotkanie, ale to nie wystarczyło na Carlosa Alcaraza. Hiszpan, który ostatni mecz przegrał w półfinale Roland Garros (z Novakiem Djokoviciem), zaczął to spotkanie słabo, a grający z fantazją i swobodą Polak zaskakująco łatwo wygrał pierwszego seta 6:3. Na początku drugiej partii znów przełamał podanie faworyta, ale mistrz Wimbledonu i US Open odrobił straty. Potem był tie-break, w którym Alcaraz zagrał solidnie i bardzo dojrzale.

Iga Świątek - Muchova WYNIK meczu dzisiaj RELACJA NA ŻYWO Polka w ćwierćfinale turnieju w Montrealu!

Trzeci set był szalony. Hurkacz przegrywał już 2:5 i 30-40, ale broniąc piłek meczowych, w nieprawdopodobnym stylu wrócił do gry. Prowadził nawet 6:5, ale Alcaraz doprowadził do tie-breaka, a w nim znów był zabójczo skuteczny. Po ostatniej piłce mógł się cieszyć z awansu do ćwierćfinału, ale kanadyjska publiczność długo nagradzała głośną owacją również pokonanego Polaka. To było kapitalne widowisko.

ATP Toronto, 3. runda: Hubert Hurkacz - Carlos Alcaraz 6:3, 6:7(2), 6:7(3)

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?