Iga Świątek, Tomasz Wiktorowski

i

Autor: East News, Tomasz Jagodziński/Super Express Iga Świątek, Tomasz Wiktorowski

Należne nagrody

Iga Świątek i Tomasz Wiktorowski z wielkim wyróżnieniem! Tym razem obyło się bez kontrowersji

2023-12-11 17:37

Iga Świątek w 2023 roku nie dominowała na światowych kortach tak, jak poprzednio, ale i tak na koniec roku to ona jest liderką rankingu WTA. Nie mogło być żadnym zaskoczeniem, że liderka rankingu została nominowana po sezonie do różnych nagród, w tym na najlepszą tenisistkę roku. Nie inaczej mogło być w przypadku jej trenera, który został nominowany do tytułu najlepszego trenera roku. Polski duet okazał się bezkonkurencyjny w obu przypadkach, a nie było to takie oczywiste.

Iga Świątek ma za sobą bardzo wymagający sezon. Polka musiała po raz pierwszy od kwietnia 2022 roku mierzyć się z sytuacją, gdy nie prowadziła w rankingu WTA, ale ostatecznie na sam koniec roku zdołała wrócić na szczyt, dzięki pokonaniu w półfinale WTA Finals Aryny Sabalenki, a później wygraniu całej imprezy. W trakcie sezonu wyzwania Polce rzucały też m.in. Amerykanki Coco Gauff czy Jessica Pegula, ale było niemal pewne, że tytuł tenisistki roku rozstrzygnie się między Igą Świątek, a Aryną Sabalenką, która przez pewien czas dzierżyła tytuł najlepszej tenisistki w rankingu. Ostatecznie to Polka została wybrana głosami dziennikarzy z całego świata najlepszą zawodniczką 2023 roku. Tytuł zgarnął także jej trener.

Bez zaskoczeń w wyborze tenisistki i trenera roku. Fani uspokojeni

W 2022 roku, gdy Iga Świątek całkiem zdominowała ranking WTA i kobiecy tenis, doszło do niemałych kontrowersji – wówczas Tomasz Wiktorowski, trener naszej zawodniczki, nie został wybrany najlepszym szkoleniowcem roku! Tym razem w głosowaniu akredytowanych trenerów Wiktorowski, który w przeszłości prowadził też inną wybitną polską tenisistkę, Agnieszkę Radwańską, otrzymał tytuł najlepszego trenera 2023 roku. Fani wcześniej obawiali się, że znów może on przegrać, czemu dali wyraz w komentarzach pod nominacjami, na szczęście ich obawy okazały się bezzasadne.

Iga Świątek o szalonej końcówce sezonu i przygotowaniach do kolejnego | Super Tenis
Listen on Spreaker.
Najnowsze