O której gra Iga Świątek finał dzisiaj WTA Dubaj KIEDY finał Świątek - Krejcikova O której godzinie finał dzisiaj w Dubaju 25.02.2023

i

Autor: AP O której gra Iga Świątek finał dzisiaj WTA Dubaj KIEDY finał Świątek - Krejcikova O której godzinie finał dzisiaj w Dubaju 25.02.2023

Finał w Dubaju

O której gra Iga Świątek finał dzisiaj WTA Dubaj KIEDY finał Świątek - Krejcikova O której godzinie finał dzisiaj w Dubaju 25.02.2023

2023-02-25 8:20

O której finał Świątek - Krejcikova KIEDY finał WTA Dubaj O której gra Iga Świątek dzisiaj w finale. Iga Świątek już dzisiaj zagra z Barborą Krejcikova w finale turnieju WTA w Dubaju. Szykują się wielkie emocje. Świątek i Krejcikova w poprzednim sezonie stoczyły niesamowity bój w finale w Ostrawie. Po trzech zaciętych setach pasjonującej walki górą była wtedy Czeszka. Czas na kolejny finał Świątek - Krejcikova, w Dubaju. Po zwycięstwie w Katarze rozpędzona polska dominatorka powalczy o kolejny tytuł i ma szansę znów wydłużyć swoją serię efektownych zwycięstw. Sprawdź, o której godzinie gra Iga Świątek finał dzisiaj w Dubaju.

Spis treści

Iga Świątek już dzisiaj zagra w finale turnieju WTA w Dubaju, a jej rywalką będzie Barbora Krejcikova. W 1/2 finału Polka znów ograła Amerykankę Coco Gauff i było to już szóste zwycięstwo naszej gwiazdy nad tą utalentowaną tenisistką, która ponownie nie znalazła sposobu na naszą gwiazdę. - Cieszę się, że znów byłam na korcie solidna i pewna siebie - powiedziała Iga Świątek. Początek finału Świątek - Krejcikova o godzinie 16 polskiego czasu. Poniżej więcej informacji.

O której finał Świątek - Krejcikova O której godzinie gra Iga Świątek finał dzisiaj w Dubaju

Iga Świątek zaraz po meczu z Coco Gauff złapała flamaster i postanowiła zwrócić się do swojego ojca. Co napisała na ekranie kamery. Nie obyło się bez małej wpadki, bo pierwsza próba Polce nie wyszła i po chwili niezadowolona ze swojego dzieła zamazała je flamastrem. Potem już wszystko poszło dobrze. "Tatusiu, czy przylecisz na finał?" - napisała Iga Świątek po angielsku. - Chciałam wywrzeć na nim presję - wyjaśniła Iga, która bardzo lubi, kiedy Tomasz Świątek kibicuje jej na trybunach. Iga Świątek w finale turnieju WTA w Dubaju zagra w sobotę. Początek meczu o tytuł o godzinie 16 polskiego czasu. Trwa drugi półfinał, który wyłoni rywalkę Igi Świątek w finale. Czeszka Barbora Krejcikova gra z Amerykanką Jessicą Pegulą. Iga Świątek za awans do finału zarobiła już ogromne pieniądze.

Iga Świątek - Krejcikova O której godzinie gra Iga Świątek finał dzisiaj WTA Dubaj KIEDY gra Iga Świątek finał w Dubaju

Iga Świątek i Barbora Krejcikova ostatnio stoczyły niesamowity bój w finale turnieju WTA w Ostrawie. Po 3 godzinach i 17 minutach niesamowitej walki Czeszka pokonała polską liderkę rankingu 5:7, 7:6(4), 6:3. Iga Świątek przez cały turniej zmagała się z problemami zdrowotnymi. Była wtedy przeziębiona, zresztą podobnie jak teraz. Przerwana została niesamowita seria naszej gwiazdy, która wygrała 10 poprzednich finałów. Krejcikova jest jedyną tenisistką, której udało się ograć Igę Świątek w meczu o tytuł. Teraz czas na kolejny finał Świątek - Krejcikova, tym razem w Dubaju. Czeszka we wczorajszym półfinale ograła 6:1, 5:7, 6:0 Amerykankę Jessicę Pegulę.

O której gra Iga Świątek w finale WTA Dubaj O której godzinie finał Świątek - Krejcikova w Dubaju

Iga Świątek i Barbora Krejcikova grały ze sobą w sumie trzy razy. Pierwsze dwa mecze wygrała Polka. Najpierw pokonała Czeszkę 6:4, 6:2 w Miami Open 2021, a potem w tym samym roku ograła ją także 3:6, 7:6, 7:5 na drodze do pierwszego triumfu w Rzymie. Krejcikova to mistrzyni Roland Garros 2021. Potem miała duże problemy zdrowotne, ale widać, że odbudowała formę. W ćwierćfinale rozbiła w trzech setach Arynę Sabalenkę, mistrzynię Australian Open i wiceliderkę rankingu WTA.

O której godzinie finał Świątek dzisiaj w Dubaju KIEDY finał WTA Dubaj KIEDY gra Iga Świątek w finale

Iga Świątek rok temu odpadła szybo z turnieju w Dubaju. W 1/8 finału Polka uległa wtedy Łotyszce Jelenie Ostapenko (6:4, 1:6, 6:7) i była to jej ostatnia porażka przed niesamowitą serią 37 zwycięstw, która skończyła się dopiero w londyńskim Wimbledonie. Korty w Dubaju są nieco wolniejsze niż rok temu. Zmieniono też piłki. Wydaje się, że te zmiany powinny być korzystne dla Igi Świątek. - Zwykle jest tu znacznie bardziej sucho. Pamiętam, że w zeszłym roku korty były bardzo szybkie. Cieszę się, że w tym roku w końcu mamy te same piłki co w Australian Open, ponieważ każdego roku musieliśmy co tydzień dostosowywać i zmieniać piłkę, co było dla mnie dość głupie - stwierdziła Iga Świątek.

Iga Świątek KIEDY finał w Dubaju O której gra Iga Świątek dzisiaj w finale WTA Dubaj

Iga Świątek zagra w finale turnieju WTA w Dubaju, a jej rywalką będzie Czeszka Barbora Krejcikova. Finał Świątek - Krejcikova zaplanowano na sobotę 25 lutego 2023. Początek finału o godzinie 16 polskiego czasu. Transmisja TV z turnieju WTA w Dubaju na antenie Canal+ Sport.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze