Iga Świątek KIEDY gra WTA Toronto DRABINKA Z KIM gra Iga Świątek? Polka czeka pierwszy mecz i rywalkę

i

Autor: AP Iga Świątek KIEDY gra WTA Toronto DRABINKA Z KIM gra Iga Świątek? Polka czeka pierwszy mecz i rywalkę

Iga wraca do gry

Iga Świątek KIEDY gra WTA Toronto DRABINKA Z KIM gra Iga Świątek? Polka poznała rywalkę

2022-08-09 21:06

Iga Świątek KIEDY gra WTA Toronto DRABINKA Z KIM gra Iga Świątek WTA Toronto KIEDY gra Iga Świątek Toronto. Iga Świątek pierwszy mecz w Toronto rozegra w środę. To duży turniej rangi WTA 1000 i ważny sprawdzian formy przed US Open. Rozstawiona oczywiście z numerem 1 Iga Świątek wzięła udział w ceremonii losowania, a rywalizację zacznie od II rundy. W kanadyjskim turnieju poza gwiazdami ze ścisłej czołówki rankingu grają również amerykańskie siostry Serena i Venus Williams. KIEDY gra Iga Świątek Z KIM gra DRABINKA Toronto WTA.

Iga Świątek w Toronto wraca do gry w cyklu WTA, a pierwszy mecz zagra w środę. Po ceremonii losowani wydawało się, że Polka zagra z Shelby Rogers (nr 45), która właśnie odniosła życiowy sukces, dochodząc do finału turnieju WTA w San Jose. Amerykanka jest podopieczną Piotra Sierzputowskiego, który był trenerem Igi Świątek przez 5 lat. Dlatego to spotkanie miałoby dodatkowy smaczek. Jednak do niego nie dojdzie. Shelby Rogers wycofała się z turnieju w Toronto. W jej miejsce w wskoczyła do drabinki Australijka Ajla Tomljanović (nr 72), która pokonała  Rosjankę Weroniką Kudermietową (nr 18) i to ona zagra z Polką.

Iga Świątek KIEDY gra Toronto DRABINKA Z KIM gra Iga Świątek

Iga Świątek pierwszy mecz w Toronto zagra w środę, a jeżeli go wygra, wpadnie na kanadyjską finalistkę US Open Leylę Fernandez lub Brazylijkę Beatriz Haddad Maię. Potencjalne rywalki Polki w dalszych rundach to Serena Williams, Naomi Osaka, Garbine Muguruzę, Belinda Bencic.

Tak Agnieszka Radwańska wypowiedziała się o Świątek. Nie owijała w bawełnę, zwróciła uwagę na jeden szczegół

KIEDY gra Iga Świątek pierwszy mecz Toronto Z KIM gra Iga Światek

Iga Świątek czeka na pierwszy mecz w Toronto, gdzie zagra pierwszy turniej na kortach twardych od początku kwietnia, gdy podbiła Miami, wdrapując się na fotel liderki rankingu WTA. - Doskonale pamiętam mój poprzedni występ tutaj, bo był dla mnie przełomowy - powiedziała Iga Świątek. W 2019 r. Polka w wieku 18 lat przebiła się w Toronto przez kwalifikacje, a potem pokonała m.in. Karolinę Woźniacką. Przegrała dopiero po zaciętym meczu z Naomi Osaką, a po tym turnieju zadebiutowała w Top-50 rankingu. Teraz przyleciała do Kanady jako dominatorka. - Tamte mecze z Karoliną i Naomi pomogły mi uwierzyć w siebie - wspomina Iga Świątek, która w Toronto jest razem ze swoją starszą siostrą Agatą. Turniej w Toronto jest bardzo silnie obsadzony. Iga Świątek wzięła udział w ceremonii losowania drabinki, a następnego dnia odpowiadała na pytania dziennikarzy w czasie konferencji prasowej. Co powiedziała Polka? O tym pod DRABINKĄ WTA TORONTO 2022

Iga Świątek KIEDY mecz Toronto O której godzinie gra Iga Świątek Toronto

Iga Świątek w rankingu WTA prowadzi wciąż z ogromną przewagą. - Jestem bardzo dumna z tego, co udało mi się osiągnąć w pierwszej części sezonu i mam nadzieję, że dzięki temu w drugiej części zagram z większą swobodą, mając świadomość, że nie muszę już niczego udowadniać - powiedziała Iga Świątek w czasie konferencji prasowej w Toronto, pytana o przerwaną w lipcu serię 37 zwycięstw. - Z drugiej strony, mogę też odczuwać większą presję, więc postaram się nie myśleć o tym co było, koncentrując się tylko na przyszłości. Mam tylko nadzieje, że nie będę wyłącznie skupiać się na wygrywaniu, bo ważne jest też, żebym poprawiała swoją grę. Ostatnio mieliśmy więcej czasu na spokojne treningi, więc chciałabym już tutaj wprowadzić do mojej gry nowe rzeczy - zdradziła Iga Świątek.

KIEDY gra Iga Świątek Toronto Rywalka Igi Świątek

Turniej WTA w Toronto rozpocznie się w poniedziałek, ale Iga Świątek zacznie do II rundy i zagra w niej z Australijką Ajlą Tomljanović. Iga Światek pierwszy mecz rozegra w środę o godzinie 19 polskiego czasu.

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

O występie Igi Świątek w Toronto i innych ciekawych wydarzeniach sportowych posłuchaj w podcaście "Super SPORT".

Listen to "Lewandowski i La Liga. Zmarzlik i Motor Lublin. Super SPORT" on Spreaker.
Najnowsze