Iga Świątek - Marketa Vondrousova Relacja NA ŻYWO z Roland Garros [WYNIK]

Autor: AP Iga Świątek - Marketa Vondrousova Relacja NA ŻYWO z Roland Garros [WYNIK]

Roland Garros 2024

Iga Świątek - Marketa Vondrousova Relacja NA ŻYWO z Roland Garros: Polka demoluje!

2024-06-04 14:38

Iga Świątek rozgromiła Marketę Vondrousovą 6:0, 6:2. w ćwierćfinale Roland Garros . Leworęczna Czeszka, nr 6 WTA, rok temu sprawiła sensację, wygrywając Wimbledon. Przed meczem z Polką zdradziła, że zmaga się z kontuzją ręki, ale uraz prześladuje ją już od kilku dni i choć odczuwa dyskomfort, to z Igą Świątek zagra. - Nie mam nic do stracenia. Postaram się cieszyć tym meczem - mówiła Czeszka, która zdołała urwać tylko dwa gemy. W półfinale czekała już Coco Gauff. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Świątek - Vondrousova w ćwierćfinale French Open.

Na żywo

Iga Świątek - Marketa Vondrousova

6:0, 6:2

KONIEC!!!! IGA ŚWIĄTEK W PÓŁFINALE! Polka rozgromiła Marketę Vondrousovą 6:0, 6:2

6:0, 3:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga odskakuje rywalce w drugim secie. Znów dominowała na korcie, wywierając niesamowitą presję

40-15 Agresywny return Igi. Rywalka odegrała w aut. Są breakpointy

30-15 Pewny forhend liderki rankingu

15-15 Błąd Polki

15-0 Iga ładnie otworzyła sobie kort, wywierając presję na Markecie

6:0, 2:1

Gem Świątek. Polka miała w nim problemy, broniła breakpointa. Udało się opanować sytuację

6:0, 1:0

Gem Świątek. Na koniec zabójczy forhend liderki rankingu. Znów pełna kontrola w gemie

40-15 Iga otworzyła sobie kort dobrym serwisem i po za krótkim returnie rywalki pewnie skończyła punkt

30-15 Pewny smecz Polki po koźle

15-15 Sprytny skrót Czeszki. Iga dała się zaskoczyć

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

6:0

GEM I SET IGA ŚWIATEK. Polka wygrywa już trzeciego seta z rzędu w tym turnieju 6:0. Gra wspaniale! Pełna dominacja!

40-30 Podwójny błąd serwisowy Vondrousovej. Piłka setowa

30-30 Autowe zagranie Świątek

30-15 Czeszka zagrała skrót, ale szybka Polka dobiegła do piłki i zagrała pewnie pod końcową linię

15-15 Błąd Polki, zagrała w siatkę

15-0 Potężny smecz Igi

5:0

Gem Świątek. Na koniec zabójczy forhend Polki. Zabójcza topsinowa rotacja!

40-15 Vondrousova odegrała w siatkę po mocnym drive-volleyu Świątek

30-15 Czeszka stara się grać dużo slajsem, ale teraz nie wcelowała w kort

15-15 Mocny return Vondrousovej

15-o Pewny smecz Królowej Mączki

4:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Ale gem! Bardzo długa zacięta walka na przewagi. W końcu Iga przymierzyła z bekhendu. Trafiła w samą linię!

Precyzyjny bekhend Igi i znów jest szansa na przełamanie

Równowaga. Efektowny forhend leworęcznej Czeszki

Niesamowita wymiana. Iga spychała rywalkę do obrony. Na koniec był potężny forhend Polki. Breakpoint

3:0

Gem Świątek. Na koniec mocny płaski serwis Polki na ciało Czeszki. Iga szybko zgarnia kolejne gemy

40-15 Iga nakręcona i skoncentrowana. Teraz znów zabójczy forhend

30-15 Po dobrym serwisie Polki kort był już otwarty. Pewny forhend Igi zakończył punkt

15-15 Teraz Iga przestrzeliła, forhend za końcową linię

15-0 Ale forhend Igi! Zabójcza rotacja i prędkość!

2:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga powiększa przewagę. Dominowała na korcie mimo serwisu Czeszki

40-15 Pewny smecz Polki po koźle i są już breakpointy

30-15 Polka pod presją uderzyła w siatkę. Czeszka atakowała przy siatce

30-0 Iga zaczyna dominować. Teraz znów mocnym uderzeniem wymusiła błąd rywalki

15-0 Pewny bekhend liderki rankingu. Zrobiła kilka kroków do przodu i uderzyła mocno

1:0

Gem Świątek. Bardzo pewnie obronione podanie w gemie otwarcia. Polka obejmuje prowadzenie

W Paryżu dzisiaj ciepło i słonecznie. To dobre warunki dla Polki

Iga Świątek i Marketa Vondrousova są już na korcie!

Iga tuż po przyjeździe na obiekty im. Roland Garrosa

Coco Gauff pokonała Ons Jabeur 4:6, 6:2, 6:3 i czeka w półfinale na lepszą w meczu Iga Świątek - Marketa Vondrousova. Polka i Czeszka zaczną ok. godziny 13.20-13.25

W meczu Jabeur - Gauff jest 6:4, 2:6 i będzie trzeci set. Zatem Iga Świątek zacznie po godzinie 13

Coraz bliżej do meczu Igi Świątek. W spotkaniu Ons Jabeur z Coco Gauff jest 6:4, 2:3

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Marketa Vondrousova w ćwierćfinale Roland Garros. Początek spotkania po godz. 12.30, po zakończeniu meczu Coco Gauff - Ons Jabeur

Iga Świątek gra z Marketą Vondrousovą, a na zwyciężczynię tego meczu czeka już w półfinale Coco Gauff. Polka wcześniej grała z Czeszką trzy razy i wszystkie te spotkania wygrała, ostatnio 7:6, 6:0 w WTA Finals 2023 w Cancun. – Widać, że Iga czuje się tutaj świetnie, wygrała teraz 6:0, 6:0. Spodziewam się ciężkiego meczu, ale jestem w pozycji, że nie mam nic do stracenia. Postaram się wyjść na kort, cieszyć się tym meczem i zagrać dobre spotkanie – powiedziała Vondrousova, a w rozmowie z czeskimi mediami wyjawiła, że nie jest w pełni zdrowa. – Od kilku dni boli mnie ręka i nie wiem, jak będzie dalej – zdradziła. – W trakcie ostatniego meczu starałam się nie myśleć o bólu, a rano był naprawdę spory. Spotkania są wymagające, dodajmy do tego ciężkie i przemoczone od deszczu piłki.

Świątek - Vondrousova Relacja NA ŻYWO WYNIK meczu Roland Garros

Marketa Vondrousova jednocześnie deklarowała, że postara się powalczyć z Igą Świątek. – Wszyscy wiemy, jak ona gra. A na mączce jest wyjątkowo niewygodną rywalką. To prawdopodobnie najcięższy mecz, jaki może być. Ale z drugiej strony, stres związany ze presją zniknie, a każdy gra lepiej w takiej roli. Wtedy odprężasz się i próbujesz rzeczy, których inaczej byś nie próbowała – stwierdziła Czeszka. – W tenisie Igi nie ma słabych stron, a kiedy się rozkręci, gra jak szalona i ciężko coś zrobić. Przygotuję się najlepiej, jak potrafię i zobaczymy co się wydarzy.