Iga Świątek

Autor: screen Canal+ Sport Iga Świątek nie wytrzymała po zmarnowanej szansie

Iga Świątek nie wytrzymała! Siarczyste przekleństwo po zmarnowanej okazji, to był kluczowy moment

2021-05-04 8:29

Iga Świątek po ambitnej walce przegrała w III rundzie turnieju WTA w Madrycie, przegrywając z liderką światowego rankingu Ashleigh Barty 5:7, 4:6. Nasza zawodniczka popełniała w tym meczu sporo błędów, przez które nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę w kluczowych momentach. Tak było choćby w drugim secie, gdy nasza zawodniczka zmarnowała dogodną okazję do przełamania rywalki – kolejna zepsuta piłka sprawiła, że Idze puściły nerwy i nasza zawodniczka, nie gryząc się w język, siarczyście zaklęła. Wszystko zaś uchwyciły telewizyjne kamery.

Iga Świątek świetnie rozpoczęła turniej WTA w Madrycie, pewnie rozprawiając się z dwiema pierwszymi rywalkami. Już w I rundzie 19-letnia tenisistka rozbiła Alison Riske (WTA 27) pokonując ją 6:1, 6:1, a w następnym starciu nie pozwoliła na wiele więcej Laurze Siegemund (WTA 59), wygrywając kolejne spotkanie bez straty seta, 6:3, 6:3. Niestety, los nie był dla Polki łaskawy i już w III rundzie nasza tenisistka trafiła na numer „1” światowego rankingu, Ashleigh Barty. Warto wspomnieć, że Barty jest w tym sezonie w niezwykłym „gazie” – choć nie wygrała Australian Open, to sięgnęła po triumf już w trzech turniejach w tym roku. Przed Igą Świątek postawione więc zostało bardzo trudne zadanie, któremu podołać mogła tylko grając swój najlepszy tenis.

Iga Świątek, Daria Abramowicz i cały team przygotowali Szlachetną Paczkę. Mówią o pomaganiu i sukcesie

Liderka rankingu była zbyt mocna

Niestety, 19-letnia zawodniczka w starciu z Australijką pozwoliła sobie na zbyt dużo niecelnych zagrań. Iga Świątek co prawda świetnie rozpoczęła spotkanie, przełamując już pierwszy gem serwisowy swojej rywalki, ale później nie zdołała utrzymać tej przewagi. Barty skrzętnie wykorzystywała momenty słabości Polki (w tym m.in. podwójne błędy serwisowe) i najpierw odrobiła stratę przełamania, a w końcówce pierwszego seta wygrała kolejny gem serwisowy Igi Świątek i wygrała pierwszą partię.

W drugim secie Barty już od początku grała dużo lepiej i to ona przełamała pierwszy gem serwisowy swojej rywalki. Nie oznacza to jednak, że Iga Świątek nie miała okazji wrócić do meczu. Przy stanie 3:2 dla Ashleigh Barty i przy jej podaniu nasza tenisistka miała aż trzy break-pointy (prowadziła 40-0). Niestety, wszystkie zmarnowała, a przy ostatniej zaprzepaszczonej szansie musiała dać upust swojej frustracji.

To nie koniec emocji, Iga Świątek wystąpi jeszcze w deblu. ZOBACZ KIEDY

Czy Iga Świątek wygra Roland Garros w 2021 roku?

Siarczyste przekleństwo po zmarnowanej szansie

Kamery telewizyjne uchwyciły moment, jak wściekła Iga Świątek krzyczy „ku*** mać”, nie mogąc pogodzić się z utratą szansy na odrobienie straty przełamania. Jak się później okazało, to był ostatni moment, gdy 19-latka miała break-pointy przy podaniu swojej rywalki. Ostatecznie Ashleigh Barty pewnie doprowadziła drugą partię do końca, pokonując ostatecznie Igę Świątek 7:5, 6:4.