O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Dubaj Polka wyjdzie na kort po tym meczu! Iga Świątek - Samsonowa O której godzinie mecz Igi Świątek dzisiaj 3. runda KIEDY gra Iga Świątek w Dubaju 22.02

i

Autor: AP O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Dubaj Polka wyjdzie na kort po tym meczu! Iga Świątek - Samsonowa O której godzinie mecz Igi Świątek dzisiaj 3. runda KIEDY gra Iga Świątek w Dubaju 22.02

WTA Dubaj

O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Dubaj Polka wyjdzie na kort po tym meczu! Iga Świątek - Samsonowa O której godzinie mecz Igi Świątek dzisiaj 3. runda w Dubaju 22.02

2023-02-22 11:58

O której gra dzisiaj Iga Świątek WTA Dubaj Świątek - Samsonowa O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj WTA Dubaj Iga Świątek już dzisiaj zagra kolejny mecz, a jej rywalką w 3. rundzie turnieju WTA w Dubaju będzie groźna Rosjanka Ludmiła Samsonowa (nr 13). Mecz Świątek - Samsonowa zacznie się po zakończeniu spotkania Azarenka - Keys. Polka grała z Rosjanką raz w Stuttgarcie. Na drodze do triumfu Iga Świątek ograła Samsonową, ale to spotkanie było niezwykle zacięte. Czas na drugi mecz Świątek - Samsonowa, w 3. rundzie turnieju WTA w Dubaju. Sprawdź, o której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj 3. runda Dubaj Iga Świątek KIEDY gra kolejny mecz w Dubaju.

Iga Świątek już dzisiaj zagra w 3. rundzie turnieju WTA w Dubaju z Ludmiłą Samsonową (nr 13 WTA), która dzień wcześniej odpoczywała. Rosjanka miała zagrać z Qinwen Zheng, ale Chinka oddała mecz walkowerem, wycofując się z rywalizacji. Początek meczu Iga Świątek - Ludmiła Samsonowa ok. godziny 12.30-13.00 polskiego czasu, jako trzeci mecz od godz. 9, po zakończeniu meczu Azarenka - Keys. Poniżej więcej informacji.

Iga Świątek - Samsonowa O której godzinie gra Iga Świątek mecz dzisiaj 3. runda WTA Dubaj KIEDY gra Iga Świątek

Iga Świątek awans do 3. rundy w Dubaju wywalczyła po zwycięstwie 6:1, 6:1 nad Kanadyjką Leylą Fernandez. Polka potwierdziła klasę i wysoką formę, którą imponowała w minionym tygodniu w Katarze. - To na pewno nie było łatwe spotkanie. Było znacznie trudniejsze niż wskazywał wynik – powiedziała po meczu Iga Świątek. - W drugim secie musiałem wejść na wyższy poziom. Nie miałem zbyt wiele czasu, aby przyzwyczaić się do warunków, ale cieszę się, że mogłam zagrać swój solidny tenis. Wywierałam na rywalce presję i była skoncentrowana przez całe spotkanie - dodała Polka.

O której gra Iga Świątek mecz dzisiaj 3. runda WTA Dubaj KIEDY gra Iga Świątek w Dubaju

Iga Świątek i Ludmiła Samsonowa zagrały ze sobą raz, w ubiegłorocznej edycji turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka na drodze do triumfu i kluczyków do porsche pokonała Rosjankę (6:7, 6:4, 7:5). Można powiedzieć, że Iga Świątek w tym meczu była najbliżej porażki w całej swojej serii 37 zwycięstw. Mecz Świątek - Samsonowa był bardzo zacięty i dramatyczny, a rosyjska rywalka pokazała, jak groźną potrafi być przeciwniczką. Samsonowa dorastała we Włoszech. Ma 182 cm i dobrze serwuje. Faworytką jest oczywiście Iga Świątek. - Czuję się dobrze na tych kortach. Cieszę się, że tak szybko przystosowałam się do tutejszych warunków - powiedziała Iga Świątek.

Iga Świątek - Samsonowa KIEDY gra Iga Świątek WTA Dubaj O której mecz Igi Świątek dzisiaj

Iga Świątek rok temu odpadła szybo z turnieju w Dubaju. W 1/8 finału Polka uległa wtedy Łotyszce Jelenie Ostapenko (6:4, 1:6, 6:7) i była to jej ostatnia porażka przed niesamowitą serią 37 zwycięstw, która skończyła się dopiero w londyńskim Wimbledonie. Obsada turnieju WTA w Dubaju jest w tym roku znakomita. Do rywalizacji wracają m.in. finalistki Australian Open - Aryna Sabalenka i Jelena Rybakina. Korty w Dubaju są nieco wolniejsze niż rok temu. Zmieniono też piłki. Wydaje się, że te zmiany powinny być korzystne dla Igi Świątek. - Zwykle jest tu znacznie bardziej sucho. Pamiętam, że w zeszłym roku korty były bardzo szybkie. Cieszę się, że w tym roku w końcu mamy te same piłki co w Australian Open, ponieważ każdego roku musieliśmy co tydzień dostosowywać i zmieniać piłkę, co było dla mnie dość głupie - stwierdziła Iga Świątek.

O której gra dzisiaj Iga Świątek - Samsonowa GODZINA KIEDY gra Iga Świątek w Dubaju dzisiaj

Iga Świątek walczy w Dubaju po spektakularnym sukcesie w Dausze. Niesamowita Polka obroniła tytuł w Katarze, demolując w finale 6:3, 6:0 Amerykankę Jessikę Pegulę. W całym turnieju WTA w Dausze straciła zaledwie... 5 gemów! Pobiła rekord należący od 1981 r. do legendarnej Chris Evert (7 straconych gemów). Natchniona i skoncentrowana Iga Świątek zaprezentowała znów poziom gry absolutnie nieosiągalny dla konkurentek. W trudnych warunkach (silny wiatr) zmiatała z kortu kolejne rywalki. W finale zrewanżowała się Peguli za przykrą porażkę (2:6, 2:6) w styczniowym United Cup. – Bardzo cieszę się, że cała praca, którą wykonujemy każdego dnia, przynosi takie efekty. Na pewno dam sobie czas na to, żeby cieszyć się tym tygodniem, bo dla mnie znaczy to dużo więcej, niż mogłoby się wydawać – podsumowała swój sukces Iga Świątek.

WTA Dubaj: Iga Świątek KIEDY gra 3. runda w Dubaju Z KIM gra Iga Świątek

Mecz Iga Świątek - Ludmiła Samsonowa w 3. rundzie turnieju WTA w Dubaju zostanie rozegrany w środę 22 lutego 2023. Początek meczu Świątek - Samsonowa ok. godziny 12.30-13.00 polskiego czasu (trzeci mecz od godz 9 po meczach Bogdan - Pegula i Keys - Azarenka). Transmisja TV na antenie Canal+ Sport.

SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze