Iga Świątek vs. Simona Halep

Autor: AP Iga Świątek vs. Simona Halep

Iga Świątek ROZGROMIONA po 45 minutach gry! Simona Halep udzieliła jej surowej lekcji

2019-06-03 18:14

Iga Świątek - Simona Halep RELACJA NA ŻYWO Roland Garros: Świątek - Halep WYNIK LIVE. Rewelacyjna Iga Świątek w IV rundzie Roland Garros miała postraszyć słynną Simonę Halep, ale skończyło się bolesnym pogromem. Mecz trwał - tak jak szkolna lekcja - 45 minut i faktycznie była to surowa lekcja tenisa. Polka była spięta, zupełnie nie potrafiła złapać rytmu gry, popełniała mnóstwo błędów. Zdołała urwać zaledwie jednego gema - przegrała 1:6, 0:6 i to broniąca tytułu Halep zagra w 1/4 finału French Open. Poniżej zapis relacji na żywo z meczu Świątek - Halep w IV rundzie Roland Garros.

Roland Garros: Świątek - Halep WYNIK RELACJA NA ŻYWO w INTERNECIE

Iga Świątek powtarza w wywiadach, że jest niecierpliwa i uparta. Podkreśla też, że właśnie te cechy charakteru pozwalają jej odnosić sukcesy. - Mój upór i niecierpliwość to były właśnie chyba te cechy, który wpłynęły na mnie pozytywnie i dzięki temu będę mogła zagrać w IV rundzie - powiedziała Iga po dramatycznym meczu, w którym ograła 0:6, 6:3, 6:3 Monicę Puig, portorykańską mistrzynię olimpijską. Po ostatniej piłce Świątek popłakała się ze szczęścia. Ten mecz kosztował ją mnóstwo sił i dużo nerwów. A zaczął się fatalnie, od porażki 0:6 w pierwszym secie. - Wczoraj miałam trochę problemów zdrowotnych. Nie wiedziałam czy jak wyjdę na kort, to będę w stanie ją pokonać. Ale jak się rozruszałam i pomyślałam, doszłam do tego, że robię błędy nie dlatego, że źle się czuje, ale że wszystkiemu winna jest głowa - analizowała Iga, która od dłuższego czasu bardzo dużo pracuje z psychologiem. Daria Abramowicz jest z nią również w Paryżu. - Kiedy to zrozumiałam, od razu wszystko potoczyło się lepiej. U sportowców często tak jest, że robią sobie jakieś blokady, boją się, że zrobią sobie krzywdę. W tym pierwszym secie musiałam właśnie to zrozumieć . Mam taką rutynę, sposób myślenia w ciężkich chwilach. Nauczyła mnie tego Daria Abramowicz. Jaki to sposób? Po prostu nie myślę o tym, żeby nic nie zwalić - zaśmiała się Polka.

Świątek - Halep NA ŻYWO RELACJA LIVE ONLINE z IV rundy French Open

W IV rundzie rywalką Igi Świątek będzie wielka gwiazda - broniąca tytułu Rumunka Simona Halep. W II rundzie 3. rakieta świata ograła po ciężkiej walce inną Polkę, Magdę Linette (6:4, 5:7, 6:3). - Nie mam przed tym meczem żadnych obaw, bo nawet jak przegram, to nie będzie przecież żaden wstyd - komentuje Świątek. - Jak poznałam turniejową drabinkę, to pomyślałam sobie, że z jednej strony jest super i mam szanse, ale z drugiej strony, chciałam zagrać z jakąś gwiazdą. Myślę, że Madzia trochę zmęczyła Halep i może uda się powalczyć - zakończyła ze śmiechem Iga. Halep w III rundzie miała łatwy mecz. Ograła szybko 6:2, 6:1 Ukrainkę Lesię Curenko, która była wyczerpana i obolała po poprzednim spotkaniu.

Roland Garros: Świątek - Halep WYNIK NA ŻYWO RELACJA LIVE w INTERNECIE

French Open: Iga Świątek - Simona Halep. Mecz Igi Świątek z Simoną Halep w IV rundzie paryskiego Roland Garros zostanie rozegrany w poniedziałek 3 czerwca. Mecz Świątek - Halep zaplanowano jako czwarty od godz. 11 na głównej arenie. Zacznie się ok. godziny 17.30-18.30, ale to już zależeć będzie od tego ile potrwają poprzedzające je mecze (Kenin - Barty, Djoković - Struff i Thiem - Monfils). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Halep.