Iga Świątek - Simona Waltert Relacja NA ŻYWO BJK Cup Polska - Szwajcaria Świątek - Waltert WYNIK NA ŻYWO Relacja live

i

Autor: Paweł Skraba Iga Świątek - Simona Waltert Relacja NA ŻYWO BJK Cup Polska - Szwajcaria Świątek - Waltert WYNIK NA ŻYWO Relacja live

BJK Cup

Iga Świątek pokonała Simonę Waltert! Polska prowadzi ze Szwajcarią w BJK Cup!

2024-04-12 15:50

Iga Świątek pokonała 6:3, 6:1 Simonę Waltert, zdobywając pierwszy punkt dla naszego zespołu w meczu Polska - Szwajcaria w BJK Cup. Stawką jest awans do turnieju finałowego. Liderka rankingu zagrała pierwszy od dwóch lata mecz w barwach reprezentacji Polski w rozgrywkach Billie Jean King Cup. Po meczu Igi Świątek na kort wyjdzie Magdalena Fręch. Śledź naszą relację na żywo i wynik meczu Polska - Szwajcaria.

Iga Świątek już dzisiaj zagra pierwszy mecz w spotkaniu Szwajcaria - Polska o awans do turnieju finałowego Bille Jean King Cup. Jej rywalką będzie Simona Waltert. Iga Świątek jest oczywiście liderką polskiej drużyny, a pod nieobecność Magdy Linette (sprawy prywatne) drugą rakietą będzie Magdalena Fręch. Początek rywalizacji w piątek o godz. 14. Najpierw mecz Świątek - Waltert, a zaraz potem spotkanie Fręch - Naef

Świątek - Waltert Relacja NA ŻYWO BJK Cup Szwajcaria - Polska WYNIK LIVE

Mecz Szwajcaria - Polska zostanie rozegrany w Biel. - To urocze miasto, bardzo spokojne. Ale pewnie kiedy zacznie się mecz, dzięki fanom będzie kipieć energią. Kiedy ostatnio grałam w BJK Cup, mecz był w Polsce - powiedziała Iga Świątek w rozmowie ze szwajcarską telewizją SRF. - Teraz zagramy na wyjeździe, więc na trybunach będzie pewnie głośny doping szwajcarskich kibiców. Na pewno muszę być na to gotowa, żebym potrafiła skupić się na swojej pracy. Wiem, że będzie mnie wspierał nasz wspaniały zespół, a na trybunach będą też na pewno polscy fani - komentuje Iga Świątek.

Świątek - Waltert WYNIK NA ŻYWO Relacja LIVE z meczu Polska - Szwajcaria

Szwajcarki zagrają bez największych gwiazd. Belinda Bencic jest w zaawansowanej ciąży, a Viktorija Golubic zmaga się z kontuzją. Simona Waltert, pierwsza rywalka Igi Świątek, zajmuje 158. miejsce w rankingu. - Na pewno przygotuję się taktycznie, ale postaram się przede wszystkim skupić na sobie i na tym, co będę chciała zrobić na korcie - stwierdziła Iga Świątek.

Szwajcaria - Polska

piątek godz. 14

  • Iga Świątek - Simona Waltert
  • Magdalena Fręch - Celine Naef

sobota godz. 13

  • Iga Świątek - Celine Naef
  • Magdalena Fręch - Simona Waltert
  • mecz debla
Najnowsze