Iga Świątek straciła kontrakt na 2 mln zł? Nowe informacje o sporze gwiazdy z jej agencją!

Iga Świątek
Autor: East News Iga Świątek

Nie udała się próba uzyskania porozumienia pomiędzy Igą Świątek a wspierającą ją przez trzy lata agencją menedżerską Warsaw Sports Group. We wtorek odbyło się spotkanie przedstawicieli mistrzyni Roland Garros 2020 oraz WSG, między którymi od miesięcy toczy się spór prawny. Celem spotkania było podjęcie rozmów ugodowych dotyczących wzajemnych rozliczeń. Nie przyniosło ono jednak rezultatu i coraz więcej wskazuje, że sprawa zakończy się na sali sądowej.

Przypomnijmy, że chodzi o fakt rozwiązania przez Igę (formalnie przez jej ojca Tomasza, gdy była jeszcze niepełnoletnia) umowy o współpracy z WSG. Z tego tytułu WSG oczekuje zwrotu poniesionych przez trzy lata kosztów, a chodzić może nawet o kwotę miliona złotych. Strona tenisistki podtrzymała w trakcie wtorkowego spotkania stanowisko prezentowane już wielokrotnie poprzednio: a zatem uznaje, iż część roszczeń WSG jest nieuzasadniona, a ponadto agencja menedżerska Igi nie wywiązywała się należycie z obowiązków.

Agnieszka Radwańska w ŚMIERTELNYM NIEBEZPIECZEŃSTWIE. Chwila nieuwagi i byłaby TRAGEDIA [ZDJĘCIA]

Zarząd WSG nie przedstawił żadnych akceptowalnych i udokumentowanych propozycji. Wbrew powielanym błędnym sugestiom, WSG nie przysługuje żadne „zadośćuczynienie”, a tylko i wyłącznie zwrot kosztów poniesionych przez agencję na rozwój sportowy tenisistki, do których nieprawidłowo zaliczane są dodatkowe, wątpliwe wydatki, niemające najmniejszego związku z rozwojem Igi Świątek. Kosztów tych WSG nie jest ani w stanie wykazać, ani racjonalnie uzasadnić” – przekazał nam w oświadczeniu prawnik Igi, mec. Jarosław Chałas, informując o braku porozumienia.

REWOLUCJA u polskiego tenisisty. Rozstanie po latach

Co na to WSG? – Z naszej strony padły w wtorek dwie propozycje rozwiązania sprawy – informuje „Super Express” Artur Bochenek, szef WSG. – Jedna zakładała, że wycofujemy pozwy, zamykamy kwestię umowy, rozliczamy się i to kończy spór. W drugiej proponowaliśmy porozumienie się w zakresie zwrotu kosztów bezspornych, akceptowalnych przez obie strony, ale przy pozostawieniu czegoś w rodzaju katalogu rozbieżności i rozstrzygnięciu go w sądzie. Czyli na przykład: czy umowa obowiązuje, czy nie, czy należy nam się zwrot z tytułu nagród turniejowych, czy nie. Nasze oferty nie zostały przyjęte.

Jak się okazało, nie była to jedyna oś sporu Iga kontra WSG, wokół której są tarcia. Z informacji przekazanych nam przez prawnika Igi wynika, iż tenisistka też domaga się od fundacji odszkodowania!

Ze strony Igi Świątek formułowane jest roszczenie odszkodowawcze z tytułu rozpowszechniania nieuprawnionych i nieprawdziwych informacji, których bezpośrednim skutkiem była utrata kontraktu reklamowego na przeszło dwa miliony złotych” – stwierdza w oświadczeniu mec. Chałas. To wróży sądową batalię, tym bardziej że, jak dodał przedstawiciel zawodniczki, „ze strony Igi Świątek przygotowywane są kolejne kroki prawne skierowane w stosunku do Fundacji WSG".

Karolina Woźniacka opowiedziała o WIELKIM CIERPIENIU. W jej życiu rozgrywa się DRAMAT

O utratę jakiego kontraktu reklamowego przez Igę może chodzić? Artur Bochenek: – W momencie, kiedy strona Igi wycofała się z umowy, informowaliśmy firmy, z którymi prowadziliśmy negocjacje sponsorskie o całej sprawie oraz o tym, że stoimy na stanowisku, iż wypowiedzenie jest naszym zdaniem nieskuteczne. Potencjalni sponsorzy dowiedzieli się wówczas o sporze. W części rozmów braliśmy przecież udział, chodzi tu także o firmy, z którymi Iga ma obecnie umowy. Być może druga strona uznaje, iż wtedy miała nagrany kontrakt, który z powodu informacji o sporze straciła.

Jak już informowaliśmy, strona Igi odniosła niedawno mały sukces prawny w całym sporze. Sąd wydał postanowienie sądowe zakazujące fundacji rozpowszechniania informacji o tym, że umowa jest ważna i że WSG reprezentuje sportsmenkę. Chodziło o wniosek Igi Świątek o zabezpieczenie w pozwie złożonym przeciwko WSG. Sąd Okręgowy ten wniosek uwzględnił.

Tenis, Iga Świątek, Warsaw Sports Group, postanowienie, sąd
Autor: Mat. prasowe Postanowienie sądu w sprawie z powództwa Igi Świątek
Trener przegrał zakład z Igą Świątek! Musi wydepilować klatę i plecy
Najnowsze