REWOLUCJA u polskiego tenisisty. Rozstanie po latach

2020-11-19 14:22
Łukasz Kubot
Autor: Cyfrasport Łukasz Kubot

Łukasz Kubot i Marcelo Melo stanowili zgraną parę na kortach przez ostatnie lata. Ich współpraca dobiegła jednak końca. W przyszłym sezonie każdy z nich będzie występował z innym partnerem. Kubot połączy siły z Wesleyem Koolhofem, natomiast Melo z Jeanem-Julienem Rojerem.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo stanowili przez lata jedną z najlepszych par deblowych. Jak poinformował dziennikarz Polsatu Sport Tomasz Lorek, Polak i Brazylijczyk zdecydowali się rozstać. W przyszłym sezonie każdy z nich będzie grał w parze z Holendrem - Kubot z Wesleyem Koolhofem, Melo z Jeanem-Julienem Rojerem.

Ujawniono zarobki Igi Świątek! Miliony, ciężko sobie to w ogóle wyobrazić!

Koolhof to utytułowany deblista, mający pięć turniejowych zwycięstw na koncie. Tworzył parę m.in. z Rohanem Bopanną, Robinem Haase, Stefanosem Tsitsipasem i Nikolą Mekticiem, z którym dotartł w tym roku do finału US Open.

Kubot i Melo zagrali razem po raz pierwszy w październiku 2015 roku, wygrywając od razu turniej w Wiedniu. Rok później powtórzyli ten sukces i od tej pory grali razem. Wygrali turnieje w Miami (kwiecień 2017), Madrycie (maj 2017), ’s-Hertogenbosch (czerwiec 2017), Halle (czerwiec (2017), Wimbledon (lipiec 2017), Paryżu (listopad 2017), Sydney (styczeń 2018), Halle (czerwiec 2018), Pekinie (październik 2018), Szanghaju (październik 2018), Winston-Salem (sierpień 2019), Acapulco (luty 2020) i Wiedniu (listopad 2020). Byli także w finale jedenastu innych imprez.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze