Kiedy gra Iga Świątek WTA Cincinnati Z kim gra Iga Świątek pierwszy mecz?

Autor: Paweł Skraba Kiedy gra Iga Świątek WTA Cincinnati Z kim gra Iga Świątek pierwszy mecz?

WTA Cincinnati

2024-08-13 19:31

Iga Świątek zaczyna walkę w turnieju WTA w Cincinnati. Dla liderki rankingu będzie to próba generalna przed US Open. Za nami losowanie i drabinka WTA Cincinnati 2024 jest już znana. Iga Świątek zacznie rywalizację w 2. rundzie, a jej rywalką będzie Warwara Graczowa. To pierwszy występ Polki po igrzyskach w Paryżu, w których wywalczyła brązowy medal. Sprawdź, kiedy gra Iga Świątek w Cincinnati.

Iga Świątek wraca do rywalizacji w cyklu WTA i powalczy teraz w turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Rok temu Polka doszła w tym turnieju do półfinału, w którym uległa Coco Gauff, późniejszej triumfatorce (jedyna porażka Świątek z tą tenisistką). Iga Świątek zazwyczaj grała w obu dużych turniejach WTA 1000 przed USA Open - w Kanadzie i w Cincinnati. Teraz w związku ze zmęczeniem po igrzyskach i napiętym terminarzem wycofała się z rywalizacji w Toronto i zagra tylko w Cincy.

Kiedy Iga Świątek gra pierwszy mecz WTA Cincinnati DRABINKA

Iga Świątek poznała już drabinkę WTA Cincinnati 1000. Polka zacznie rywalizację w 2. rundzie i zagra z Warwarą Graczową. Pochodząca z Chorwacji reprezentantka Australii w związku z problemami zdrowotnymi i długą przerwą w grze wypadła z Top-100 rankingu (obecnie nr 123). Tomljanovic nie miała szczęścia, bowiem z kwalifikacji jako jej rywalka wyłoniła się Warwara Graczowa, notowana wyżej od Australijki Francuzka pochodzenia rosyjskiego. Obecnie zajmuje ona 69. miejsce w WTA. Po trzech setach i tie-breaku w ostatnim z nich lepsza okazała się Graczowa, która wygrała 6:3, 2:6, 7:6(5)

WTA Cincinnati: Z kim gra Iga Świątek pierwszy mecz w Cincy

Iga Świątek rywalizację w turnieju WTA w Cincinnati zacznie w 2. rundzie. Jej rywalką będzie Warwara Graczowa. Rywalizacja w turnieju głównym w Cincinnati zacznie się we wtorek (13 sierpnia). Iga Świątek pierwszy mecz zagra w środę lub w czwartek 14-15 sierpnia (pewnie w czwartek). Transmisja TV z turnieju WTA w Cincinnati na antenie Canal+ Sport. Poniżej drabinka WTA Cincinnati 2024.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?