WIMBLEDON turniej kobiet DRABINKA WYNIKI TERMINARZ, Andżelika Kerber

i

Autor: AP Photo/Nic Bothma WIMBLEDON turniej kobiet DRABINKA WYNIKI TERMINARZ, Andżelika Kerber

Koniec ze 138-letnią tradycją na Wimbledonie! Wielkie zmiany władz najbardziej prestiżowego turnieju na świecie.

2022-05-28 9:25

Wkrótce rozpocznie się Wimbledon - jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie. Władze przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek dokonały historycznej zmiany. Mowa tutaj o zniesieniu tytułów "Miss" i "Mrs" dla kobiecych mistrzyń z tablicy honorowej. Zdaniem brytyjskiego dziennikarza było to przestarzałe i obraźliwe.

Tradycja sięga 1884 roku, na tablicy honorowej przed nazwiskami zwyciężczyń turnieju dopisywano tytuły "Miss" i "Mrs". Natomiast przy męskiej części były wpisane tylko nazwiska. Zdaniem brytyjskich mediów mają zostać usunięte tytuły przed zbliżającym się turniejem. Zmiana ma na celu wprowadzić równość obu płci. W niektórych przypadkach były także dopisywane inicjały małżonków tenisistek, jak w przypadku Australijki Evonne Goolagong Cawley. Po zwycięstwie w 1980 roku została wpisana jako "Mrs R Cawley", gdzie litera "R" oznacza Roger.

Bartosz Kurek wprost o zakończeniu kariery! Wszystko przez wydarzenia sprzed roku

W zeszłym roku o zniesienie tego zwyczaju apelował Paul Dennett - brytyjski dziennikarz. - Z pewnością Wimbledon musi pozbyć się tak przestarzałej i obraźliwej stylizacji - napisał wówczas Dennett. Wtedy powoływał się na przykład Billie Jean King, która pomimo rozwodu miała wpisane inicjały swojego byłego męża.

Transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony coraz bliżej? Kibic nie mógł się powstrzymać, tajemnicza reakcja reprezentanta Polski

Sonda
Czy Iga Świątek wygra French Open w 2022 roku?

O historycznej zmianie wypowiedział się Novak Djokovic

Rezygnacja z używania formuł "Miss" i "Mrs" padła już trzy lata temu. O zmianie wypowiedział się Djokovic. - Zdecydowanie nie jest łatwo zmienić lub zmienić jakiekolwiek tradycje, które są obecne od wielu lat. To dość zaskakujące, że to zrobili - powiedział wówczas zaskoczony Serb.

Nie uwierzycie, co Thurnbichler kazał robić skoczkom w czasie lotu. Kubacki i spółka w szoku

Tomaszewski masakruje Lewandowskiego: To on jest winny!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze